Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

[Technical Issue] Linux

Здравейте!
След като хвърлих едно око на Java Basics курса , останових че ще е полезно да ползвам Линукс за него.Проблема е че лаптопа ми прегрява ужастно бързо с Линукс!Първо опитах да инсталирам Ubuntu 14.04 ,но още при инсталацията компютъра прегря 2 3 пъти и се изключи...Порових се малко и разбрах че е по-добре в моя случай или да премина на по-стара версия Ubuntu или да сложа някоя друга дистрибуция.Така се спрях на Mint ,но и с нея проблема е същия...Единствения плюс е че този път поне успях да стигна до инсталация на Линукса!Но все пак докато го ползвам не издържа много...Този проблем при Windows 7 го нямам!Лаптопа ми е HP Probook 4520s с видиокарта ATI Mobility Radeon.Ако някой има идея как да процедирам да сподели.
Благодаря предварително!
П.С : Знам че за курса Линукс не е задължителен ,но аз самия искам да го ползвам.Освен това съм инат и не мога да се съглася току така ,че няма да ми се получат нещата....

1
Хардуер
dim4o avatar dim4o 288 Точки

По принцип този проблем го има при Debian based дистрота. Май прегряването и по-слабата батерия изобщо си е проблем за Линукса като цяло. Убунту уж се хвалят, че са решили този проблем с най-новия кърнъл, но очевидно не е така. Пробвай да инсталираш TLP - води се че помага. Виж тази статия. Има в нета много подобни. Има и още един инструмент който помага, но си спомням, че не трябваше да се инсталира заедно с TLP.

Аз лично също имам проблем с Ubuntu, но той е от друго естество и за съжаление все още няма решение...

1
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

сложих TLP , сложих cpufreq , махнах compiz и лаптопа пак прегрява...дали да се отказвам?Не ми се иска най-малкото ,защото с Windows нямам такъв проблем...

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

За съжаление не се сещам нищо друго... Виж в нета е пълно с  оплаквания от прегряване под Ubuntu. Има и много решения. Някое от тях може да проработи и при теб. Можеш да пишеш и в българския форумЛинукс обществото е доста отзивчиво и все ще се намери някое решение. Важното е да не се отказваш. С Линуксите, човек трябва да е инат :)

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Просто пробвай с друга дистрибуция, аз напоследък останах особено недоволен от убунтуто.

2
Deian avatar Deian 1 Точки

Обнови си BIOS-a до последната версия.

Пробвай и няколко различни live линукс дистрибуции и виж при коя не загрява.

За десктоп аз лично бих ти препоръчал Fedora.

 

0
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

мерси за помощта колеги , но проблема ми се оказа чисто хардуерен , да не кажа електротехнически...Вентилатора ми не прави добър контакт и върти само на моменти.Докато вентилатора не започне да работи напълно , едва ли ще подкарам каквото и да е ..

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.