Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Нов модул "C# Web" и съвместимост с Windows 7

Здравейте колеги,

Имам въпросче във връзка с предстоящият модул ""C# Web".
Както разбирам, ще се базира на .Net Core.
Аз обаче съм на Windows 7.

Та, да си попитам: Налага ли се скоропостижно да се позиционирам на десятката, или все пак имам шанс да ми се размине ?

Тагове:
0
Module: C# Web
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Още веднъж искам да попитам компетентните по въпроса, дали може да се кара настоящият курс по C# Web в/у Windows 7 ?

Питам, защото имам проблем с инсталирането на EF Core 2.0 в Console Project (.NET Core) на VS2017.

Много ще съм благодарен на бърз отговор, за да знам какво да правя и къде да търся проблемът.

0
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Предвид, че имах инсталирани всички ъпдейти, си мислех, че я имам вече.
Но я изтеглих и я инсталирах, след като ми гръмна първият път...
Нищо не се промени :-(
Точно от този линк я теглих...

0
19/09/2017 21:46:48
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Колега, можеш ли да дебъгваш .Net Core проект на Windows7 с VS2017 ??? Проектите ми се стартират без проблем, но не мога да дебъгвам и не мога да реша проблема?! Ако можеш да помогнеш?

0
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Всъщност - да, мога да дебъгвам.

Ако говорим за .Net Core 2.0 Console App - нормално си върви дебъгването, поне за стандартните неща - брейкпойнтове, постъпково изпълнение с F10 и F11, следене стойности на променливи и обекти.

За протокола - VS2017 и ReSharper-а ми са обновени до последно.

През последните няколко дни имам друг проблем, но още не знам откъде е...

А на теб кое точно не ти върви ?

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Нито F5, нито F10/11 ... След като го build-не и дръгва да изпълнява dll-a излиза съобщение "Operation taking longer than expected - A 64-bit debugging operation is taking longer than expected. This may be caused by incompatibilities with 3rd party networking software." С единствената възможност - бутон Terminate. След като кликна, error от VS: Unable to start program C:\Program Files\dotnet\dotnet.exe The network connection to the VS Remote Debugger has been closed. И толкова ... а всичко си е на местото. Update-вах версията на PowerShell, отделно инсталирах Remote Debugger ... Update-нах и Win7 с последните ъпдейти и същата работа.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Firewall/антивирусна имаш ли? Вероятно ти спира портовете и конекциите към тях. Изключи ги, евентуално рестартирай компютъра, и пролбвай пак.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.