Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Нов модул "C# Web" и съвместимост с Windows 7

Здравейте колеги,

Имам въпросче във връзка с предстоящият модул ""C# Web".
Както разбирам, ще се базира на .Net Core.
Аз обаче съм на Windows 7.

Та, да си попитам: Налага ли се скоропостижно да се позиционирам на десятката, или все пак имам шанс да ми се размине ?

Тагове:
0
C# Web

Още веднъж искам да попитам компетентните по въпроса, дали може да се кара настоящият курс по C# Web в/у Windows 7 ?

Питам, защото имам проблем с инсталирането на EF Core 2.0 в Console Project (.NET Core) на VS2017.

Много ще съм благодарен на бърз отговор, за да знам какво да правя и къде да търся проблемът.

0

Предвид, че имах инсталирани всички ъпдейти, си мислех, че я имам вече.
Но я изтеглих и я инсталирах, след като ми гръмна първият път...
Нищо не се промени :-(
Точно от този линк я теглих...

0
19/09/2017 21:46:48
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Колега, можеш ли да дебъгваш .Net Core проект на Windows7 с VS2017 ??? Проектите ми се стартират без проблем, но не мога да дебъгвам и не мога да реша проблема?! Ако можеш да помогнеш?

0

Всъщност - да, мога да дебъгвам.

Ако говорим за .Net Core 2.0 Console App - нормално си върви дебъгването, поне за стандартните неща - брейкпойнтове, постъпково изпълнение с F10 и F11, следене стойности на променливи и обекти.

За протокола - VS2017 и ReSharper-а ми са обновени до последно.

През последните няколко дни имам друг проблем, но още не знам откъде е...

А на теб кое точно не ти върви ?

1
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Нито F5, нито F10/11 ... След като го build-не и дръгва да изпълнява dll-a излиза съобщение "Operation taking longer than expected - A 64-bit debugging operation is taking longer than expected. This may be caused by incompatibilities with 3rd party networking software." С единствената възможност - бутон Terminate. След като кликна, error от VS: Unable to start program C:\Program Files\dotnet\dotnet.exe The network connection to the VS Remote Debugger has been closed. И толкова ... а всичко си е на местото. Update-вах версията на PowerShell, отделно инсталирах Remote Debugger ... Update-нах и Win7 с последните ъпдейти и същата работа.

0
RoYaL avatar RoYaL SoftUni Team Trainer 6846 Точки

Firewall/антивирусна имаш ли? Вероятно ти спира портовете и конекциите към тях. Изключи ги, евентуално рестартирай компютъра, и пролбвай пак.

1