Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vasko3107 avatar vasko3107 2 Точки

[Programming Fundamentals] Exam Preparation III - 02. Command Interpreter

Здравейте, тази задача ми минава 50/100. Чудех се къде може да е проблема, може ли някой да ми помогне малко? И ако бихте ми дали някой съвет за изпита ,какво да правя като се случи така, че нулевите тестове ми минават, а другите не, ще съм ви много благодарен :)

 

https://pastebin.com/z4PaLBus

0
Programming Fundamentals 17/08/2017 09:46:57
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки
Best Answer

пробваи  в първите 2 проверки ги направи до elements.Count -1 и би трябвало да се оправи

0
vasko3107 avatar vasko3107 2 Точки

не става, даже ми дава 35/100

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

ето решението - и мен ме изпоти докъто не реших да ти поорежа кода, всъщност си работеше единствено махнах проверките за дължината на входа така или иначе не са ти нужни след като проверяваш всяка команда по отделно но даде 90 точки и имаше 2 теста спревишено време (с часовници) и там вече ти оптимирах каунта и даде 100, справил си се добре просто неси усложняваи кода и е хубаво да правиш обратното ако условието е изпълнено  направи нещо ако не отпечатаи грешка примерно.ето ти и едно решение от мен.

0
14/08/2017 19:50:55
vasko3107 avatar vasko3107 2 Точки

Благодаря ти много ,за помощта! 

0
Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

Може и за време да гърми, тъй като за rollLeft & rollRight не си сложил модулно деление на count и дължината на масива и така прави много излишни завъртания, които са ненужни. Може да погледнеш моето решение за конкретните случаи. Направени са с алгоритъм и фор цикли. Разгледай границите и извеждането на индекса в циклите. https://github.com/DannyBerova/Exercises-Programming-Fundamentals-Extended-May-2017/blob/master/OldExamsExtended/01.Some%20Exam/02.CommandInterpreter.cs

На изпит задължително проверявай с максимална и минимална стойност на зададените типове данни, празен вход или невалидни данни...

1
vasko3107 avatar vasko3107 2 Точки

Мерси, оправих я!

0
vib1336 avatar vib1336 0 Точки

Здравейте колеги, за да не пускам нова тема ще ползвам тази.

 

Тази задача ми дава 20/100. Аз съм я направил така:  https://pastebin.com/SmX8pa90

Не разбирам къде бъркам. В условието е даден само 1 тест с reverse командата. Да не би да има проблеми с методите rollRight и rollLeft?

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.