Programming Fundamentals\Exam Preparation III - Taking a Sample Exam\03.Rage Quit - Софтуерен университет

Programming Fundamentals\Exam Preparation III - Taking a Sample Exam\03.Rage Quit - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
vasko3107 avatar vasko3107 2 Точки

Programming Fundamentals\Exam Preparation III - Taking a Sample Exam\03.Rage Quit

Здравейте, тази задача нещо ме мъчи. Не мога да разбера, защо не ми излизат unique symbols правилно...Може ли някой да я погледне и ако се сети да ми каже къде може да е проблема? Мисля, че другите неща са добре, но не съм сигурен. Опитах с HashSet и с обикновен List, но не става. Дава ми 10/100.

https://pastebin.com/fr0yatsU

0
Programming Fundamentals
icowwww avatar icowwww 870 Точки
Best Answer

Защото програмата ти определя малките букви и големите като различни символи, а трябва да ги брои като еднакъв символ:

s = S, можеш направо още при четене всеки символ да го направиш големи букви

Дотук 90/100

Другото е, че ако имаш 0 пъти да повториш даден символ въобще не трябва да го добавяш charList и съответно да го броиш. Не го използваш( unique symbols used )

2
15/08/2017 23:24:11
vasko3107 avatar vasko3107 2 Точки

Леле...благодаря ти. Аз го правих това с малките букви към upper case, но го направих като не бях сложил HashSet, a List и видях ,че не бачка и го изтрих. За другото не се бях сетил :) благодаря ти много!

1
v.krastev avatar v.krastev 58 Точки

Тези 10 точки колко и на мен ми бягаха. Благодаря!

0