Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

georgibonev avatar georgibonev 0 Точки

Мнения / препоръки за лаптоп

Здравейте, желая да се запиша за TechModule, както и по-нататък да продължа да се занимавам с програмиране.

Та какъв лаптоп ми е нужен за програмиране?

Спрял съм се на тези двата: 
https://www.emag.bg/laptop-dell-inspiron-5567-s-procesor-intelr-coretm-i5-7200u-2-50ghz-kaby-laketm-15-6-full-hd-8gb-256gb-ssd-dvd-rw-amd-radeon-r7-m445-4gb-ubuntu-linux-16-04-black-di5567i58256m445ub/pd/DS5KTDBBM/?ref=prod_CMP-603_1106_11163
https://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3568-dell_vostro_3568_N009SPCVN3568EMEA01_1801_UBU14512gbssd

Ако не са подходящи или има нещо по-добро в момента на пазара до макс 1400 лв, моля препоръчайте. 

Тагове:
0
Хардуер 20/08/2017 01:36:54
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

Пратил си два едни и същи линка, но мога да ти кажа, че видео карта не ти трябва и ако намериш модел без такава ще спестиш някой лев, ако бюджета ти е ограничен. Аз си взех втора ръка за 400 лева, i5-3320m, 8gb DDR3, HDD, без видео карта. За 100 лева си взимаш SSD и стъпваш на 500лв и ми върши работа. Не съм запознат с архитектурата на Intel но хвърли един поглед на това дали Kaby Lake е читава, защото имаше недоволни хора от някои архитектури, но не помня кои бяха. Втора ръка за 700лв ще си вземеш по-добър от този който си показал, с i7 процесор, но ако държиш на нов, гледай без видео карта за да излезе по-евтино. Аз гледах бенчмарковете на различните процесори, които се предлагаха с компютрите и така ситгнах до решение, защото например има разлика от 100-200лв в цената на два лаптопа, а пък разликата в производителността не е голяма за да си струва парите.

0
georgibonev avatar georgibonev 0 Точки

Поправих линка, благодаря за отговора.
Искам да купя нов лаптоп и всичко да му е готово. 

0
Nathraichean avatar Nathraichean 3 Точки

Един колега от курсовете програмира на таблет с процесор Intel Atom, който върви на уиндоус 10, така че няма да Ви е нужно кой знае какво за програмиране. Бих заложил на добра конструкция, по-удобна клавиатура и екран. Има един търговец в продавалника (lenovo.olx.bg) - той продава лаптопи купени от фабриките които са останали бройки. Правя му реклама на човека, защото аз си купих лаптоп от него и съм много доволен. Идват с подновена 1година гаранция към производителя която наистина я има и са общо взето нови на цената на втора ръка. Друг е въпроса, че го продадох и си купих 2 пъти по-скъп пак втора ръка и сега малко съжалявам, защото има малко проблеми този ама ще го мъча да го оправям.... 

TL;DR - Всичко ще ти свърши работа за програмиране ( макар и някои лаптопи с повече ядове ), та купи си нещо което е солидно откъм конструкция.

Едит: 
По съвременен лаптоп за работа който има и отделна видеокарта която е що годе добра видеокарта която ще подкарва игрите до 2012 някъде. Втора ръка, реставриран от Ардес и с 2г. гаранция за 1100лв. или нещо от сорта. - https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-e560-vtora-upotreba-20ev001bbm-2-sh-96626

По стар лаптоп за работа който е доооста издръжлив. Няма отделна видеокарта - няма да можете да играете нищо освен ЦС1.6 на него, но пък има мощен процесор. Бавна памет за жалост, но сравнително с днешната. Най-вероятно няма да усетите разликата. Пак от там 950лв. с 2 години гаранция. - https://ardes.bg/product/lenovo-thinkpad-w520-vtora-upotreba-4128-170w-92031

Не знам със сигурност колко си заслужават тези предложения по-горе, но можете да ги погледнете и сами да си направите справка с други. Имайте предвид, че това са Thinkpad-ове и те са направени да са издръжливи машини.

Мое мнение относно покупката на лаптоп за програмиране - ако основната му цел е да бъде използван в университета, не си купувайте скъп лаптоп. Отделете нещо от сорта на 600 лева и си купете втора ръка. Как да изберете подходящ лаптоп втора ръка - това изисква малко повече разучаване, но пък си е за Вас. Ако ще го ползвате и за други цели, тогава не взимайте предвид този съвет.

0
20/08/2017 04:15:03
VladimirPetukhov avatar VladimirPetukhov 28 Точки

Аз в момента карам с DELL E6410 втора ръка за 350лв.Съвсем случайно просто исках да проверя дали ще тръгне на не VS17 после реших всички задачи от Programing Basics на него и така и си ми остана без проблем.

1
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

Аз с dell e6510 избутах 2 години в Софтуни, като осезаемо затруднение се усети само на Angular2 курса. За обучение мисля, че трябва да се има предвид основно екрана - да е по- голям, и качествен (Workstation или Precision), както и да има нормално голям enter бутон

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.