Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Някой би ли ми обяснил как работи този код на JavaScript?

Става въпрос за тази задача: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/156#10

И за този код: https://pastebin.com/BJhWLUdm

 

Тествам я в judge и ми дава резултати, които не мога да схвана как точно се получават.

П.С.: Не питам как да реша задачата, просто ме интересува как работи.

 

Тагове:
1
Programming Basics
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

2ред: цикъл от нула до края на масива от числа

{

3ред: Проверка дали остатъка след модулно деление на числото от масива завършва на 0, демек дали е четно.

          {4ред: влиза в горния случай, изкарва съобщение, че текущото число е четно число}

5ред:  Else на горната проверка

          {6ред: изкарва, че числото е грешно }

}

край

Повече от това не знам как :Д ако все пак има нещо питай по-конкретно

 

0
20/08/2017 18:31:59
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

По-конкретно ме интересува защо например на Test#6 ми дава 2 на изход? Откъде я взема тази 2-ка и защо?

0
20/08/2017 18:44:27
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

Защото програмата разделя реда на масив от числа и гледа на всяко едно като отделно, а не прави проверка за целия инпут

За да ти даде 100/100 оправи първия ред на програмата да е без квадратните скоби за аргумента:

function enterEvenNumber(numbers) {

1
20/08/2017 19:54:04
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Ще повторя въпроса си - ЗАЩО на Test#6 ми връща резултат 2?

Ще повторя и че НЕ ПИТАМ как да реша задачата, за да ми даде 100/100.

0
choleR avatar choleR 8 Точки

Входа е масив от числа =>  function enterSolveNumber ([numbers]) ... така взимаш само първия елемент от масива т.е. с квадратните скоби. След като си хванал само първия елемент от масива и в цикъла въртиш от първата до последната цифра, а не от първото число до "n". Демек ако входа е: [3464823, 100, 333] - ти хващаш само първия елемент/число, демек 3464823. След това в цикъла въртиш от 0 до броя на цифрите на числото, в случая от 0 до 7 и така проверяваш всяка цифра на числото дали е четно и така връща 2, защото последната четна цифра от числото 3464823 е 2. От тебе ти се иска да проверяваш всяко число дали е четно, а не цифрите на числото или числата. Пробвай да махаш тези скоби от входа на функцията

 

1
21/08/2017 20:53:04
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.