Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Windows... 10  :) 

Всички курсове с изключение на тия за Линукс се водят на Windows.... 

Винаги може да сложиш в последствие и един линукс ако ти потрябва... :)

Може и macOS, но там е възможно да губиш време в допълнителни настройки за някой среди за разработка....

2
Dragomira78 avatar Dragomira78 0 Точки

Благодаря за отговора не мога да взема решение ,защото нямам лицензиран подукт и не ми се дават още пари за такъв,а май за линукса не е необходимо от друга страна никога не съм работила с линукс и не знам

 

1
CremaDory avatar CremaDory 39 Точки

Можеш да пробваш Линукс Минт - даже има ръководство на български ( за версията с MATE ) .Инсталацията е графична и след като инсталираш идва със всичкия необходим софтуер включително и MonoDevelop платофрмата за Си Шарп .

Няма значение коя версия Cinnamon ,КДЕ или MATE ще избереш ,разликата е само в графичната среда .

Преди да инсталираш можеш да погледнеш документацията от тук.

https://www.linuxmint.com/documentation.php

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

За какво имаш лиценз. Ако е за Windows 7 или 8.1 можеш да ъпгрейднеш до 10-кa https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade , ако не те смущава, че трябва да се представиш за инвалид (няма да ти искат ТЕЛК :D)

п.п. Дамата ви пита за C# Basics и я хвърляте на Linux, защо така подхождате, колеги?
Не мога да си го обясня, ако сте минали курса на C# трябва сте наясно, че на C# native средата е Windows, mono-to е извратено и е мъка да се подкара.

0
21/08/2017 16:11:51
CremaDory avatar CremaDory 39 Точки

Здравей .На C# можеш да пишеш без проблеми и под Линукс . Най добрия вариант е на твърдия диск Линукс а Уиндоуса във виртуална машина .Така ако се прецака Уиндоуса (някой криптовирус например)няма да ти се налага форматиране на диска и загуба на данни . Освен това Линукс е много по-бърз и стабилен -няма сини екрани и глупави необясними грешки.

0
21/08/2017 12:26:53
Dragomira78 avatar Dragomira78 0 Точки

Здрасти това е хитро ще помисля

 

0
lengarski avatar lengarski 42 Точки

И аз бих те посъватвал да сложиш линукс.Там вече в друг въпроса коя дистрибуция ще ползваш / коя графична среда и прочие .. но  което и да избереш ще е в пъти по добре то windows. ( Лично мнение)

-1
21/08/2017 13:10:43
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.