Loading...
Mia.nestorova avatar Mia.nestorova 1 Точки

Pokemon Evolution 50/100, Programming Fundamentals Exam 9 July 2017

Здравейте, имам проблем с тази задачка и то е защото реално в нея се изисква на същия ключ да имаме повече от една стойност и нямам идея как да направя това, моля за помощ! :)

https://pastebin.com/AMsHZs3U

Тагове:
0
Programming Fundamentals
icowwww avatar icowwww 2705 Точки

Направи го с Dictionary<string,List<string>>  Като направо добавяш в листа EvolutionType + " <-> " + Points:

                        var pointsEvolutionType = EvolutionType + " <-> " + Points;
                        Dictionaty[PokeName].Add(pointsEvolutionType);

След това един сплит при Orderby:

 foreach (var TypeandNumber in item.Value

.OrderByDescending(x => int.Parse(x.Split(new [] {" <-> "},StringSplitOptions.None).Skip(1).First())))

 

Дава точките, но сигурно не е от най-добрите решения.

Ето го цялото https://pastebin.com/SJz0D6aF

1
sotirona avatar sotirona 25 Точки

Прекрасно решение, много ми помогна и на мен, благодаря!

1
icowwww avatar icowwww 2705 Точки

За нищо, но с класове би се намалила сложността на кода, казвам ти го тъй като си част от C# fundamentals групата

1
sotirona avatar sotirona 25 Точки

Аз я реших и с класове (ето го решението ми), но много се чудих как да стане с финалното принтиране. Иначе ми беше чудно как без класове може да се реши, защото все пак е задача от Фундаменталс, а там класове малко се учат.

1
01/09/2017 19:28:48
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.