Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bogdanalov avatar bogdanalov 16 Точки

Предложение

Здравейте! Не знам точно дали това би се считало за предложение или вече може би е било предложено, но все пак. Защо поправките са само по един път след всеки модул и евентуално трябва да се чака до другия модул, за да се явиш пак, което удължава срока доста примерно с C# Fundamentals където има само по курс на година? Има ли някакъв начин това да се направи да е ежемесечно? Всеки месец да има поправки за всички модули или дори на 2 месеца? Разбирам, има много курсове всеки месец и изпити и ще е трудно особенно покрай всички тези Programming Basics всеки месец и така всяка седмица има поне по 2 изпита, но все пак. Не е нужно да е събота или неделя, може да е някой ден през седмицата. Ако някой е решил да ходи на поправка, едва ли, няма да може да отдели един ден и да иде. В крайна сметка и си ги плащаме :) Не го казвам с цел да се заяждам или нещо подобно, а просто наистина мисля, че ще е по-добре за всички. 

fiherLuci avatar fiherLuci 225 Точки

Кой ще прави изпита? Имаш 10 модула (C# Fundamentals, Databases, Web  + Java Fundamentals, Database, Web + PHP Web, JS Core, Web + FrontEnd Fundamentals) заедно с тях имаш Tech.  Повечето от тези модули имат по 3 курсове и май станаха над 30 курса. Заа да имаш веднъж месечно поправки на 30 курса значи всеки ден да има изпит по 6 часа без да броим по принцип изпитите или Basics. За да има всеки ден изпит то трябва всеки ден да се прави нов изпит. Как очакваш изпит да се напише за 1 ден с условия, решения и тестове и така всеки ден? Ако го направят на 2 месеца пак същото само, че през един ден.

В момента имаш примерно в C# Fundamentals 3 курса. За всеки курс се прави изпит и поправка значи 2 изпита. И курсовете са по един месец. Значи имаш 1 месец да направиш 2 изпита. Много по-различно от това да имаш 1 или 2 дни.

0
bogdanalov avatar bogdanalov 16 Точки

Здравей! В крайна сметка си плащаме :) Не забравяй това. На 2 месеца ми се струва добре, според теб ще е трудно да се направят изпити и може би така нивото ще падне ли? Ами, всичко е възможно според мен :) и това ще е доста добре за нас. Написах този пост, тъй като виждам, че СофтУни доста се развива (като стаи също). :) 

0
v.krastev avatar v.krastev 54 Точки

Здравей!

И аз съм против нещо подобно. Още ПРЕДИ да започне всеки курс, хората от софта са достатъчно умни и адекватни да изнесат програма по дни и часове, тоест ти знаеш изпита кога ще е от много далеч. Същото важи и за поправителните (предполагам че и тях навсякъде ги включват). Всеки искащ да прави нещо и пукащо му достатъчно ПОНЕ за едната дата ще се подсигури да е свободен => това за мен изключва 97% от извиненията тип ми аз не мога тогава.

второ - Пак на всеки който му пука и има желание и реално има някакъв смисъл да се занимава с програмиране(просто не е за всеки, като всяко друго нещо), то през периода на курса, или накрая преди изпита, или в краен случай в периода преди поправителния, ти ще си седнал и ще си си скъсал д-то от учене. Да се правят по толкова изпити няма смисъл, особено за хора, които са ходили и на редовен и на поправка и искат още....... И после същият този човек ще се води че има същата оценка като отличника, само че ще го е учил два месеца повече и ще се е явил на 1000 изпита и от всичкото не се знае накрая колко ще остане...

Страшно лошо впечатление ми направи изпита на Programming Fundamentals, последния месец към края ли кога беше, момичетата зад мен, още след първите две задачи (30 минути почивка) вече коментираха "Ще видим какво ще стане на поправителния"....................... Колко са ситуациите, когато някои ще ти каже "Дай брат, аз ще те чакам да се пробваш и да се проваляш n на брой пъти, пък когато си готов, звънни" или просто ще ти се усмихне и ще отиде при някой дето ще му свърши работа?

ОК, хора работят и учат, ОК, има моменти в които реално не можеш да присъстваш и на двата изпита, ама стягаш се и ръчкаш там докато стане. Според мен дори трябва да се затегне и реалната оценка от тези изпити. На изпита на Basics-a изкатах 500/600 (:D задачата с рисуването просто ме тушира, какво да направя). Още на излизане аз вече си правих сметка да ходя на поправителен. Е, в крайна сметка се примирих че ще съм с петица и то какво - 6..... Факт е, че ме товарят задачите за рисуване, факт е, че трябваше все пак да я направя и е факт, че просто не заслужавах шестицата тогава... Колкото по-напред вървим, толкова по-сериозна става разликата... Да не говорим, че в блога на Наков, човека беше изненсъл една стряскаща статистика - линк към страницата от блога, скролни до таблицата Статистика по успех (в началото е) и виж за какво става дума....

Това е от мен,

поздрави!

1
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

А защо... не си вземеш изпита навреме?

Знам че звучи еретично...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.