Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tanya7717 avatar Tanya7717 5 Точки

Такса приемен изпит Programming basic

Здравейте,

записана съм в online форма на обучение и се изненадах, когато тази сутрин при опит да влезна ми се изписа съобщение, че първо трябва да платя таксата за изпита. Нямам нищо против ако такъв е редът при вас, но изрично писах e-mail със запитване дали преди първата лекция трябва да направя нещо и ме увериха, че не трябва. Сега се опитвам да намеря линк, чрез който да платя таксата, но и такъв не намирам.

Тагове:
1
Programming Basics
martinml avatar martinml 297 Точки

Предполагам, че можете да го платите в профила -> Заплащане

0
Tanya7717 avatar Tanya7717 5 Точки

Няма такава опция за заплащане на финален изпит, а само за закупуване на пакети.

0
Nicksan avatar Nicksan 1 Точки

Здравейте.

Подобен е проблема и за присъствен а форма. В профил менюто, при избор на желан пакет за заплащане никъде не откривам заплащане такса за изпит! Ако някой все пак е успял, нека сподели 😉

0
Samael avatar Samael 3 Точки

И аз имам подобен проблем. @tanya7717 получихте ли имейл с който да ви се потвърди участието в курса ? 

0
Samael avatar Samael 3 Точки

И аз имам подобен проблем. А получихте ли писмо, кото да ви потвърждава приема за курса ? 

0
kokopavlov avatar kokopavlov 2 Точки

Аз съм в присъствената форма и също не намирам опция за заплащане на изпит за курса.

Имам мейл за потвърждение, че съм одобрен за курса.

 

0
09/09/2017 10:32:47
eva.svilarova avatar eva.svilarova SoftUni Team 10 Точки

Здравейте,

Моля да ни извините за причиненото неудобство. Възникна технически проблем и колегите работят по отстраняването му. 

0
IrinaStef avatar IrinaStef 0 Точки

Здравейте и от мен. Аз не разбрах по кой проблем се работи за отстраняването му. За проблема с плащането или за казуса, че трябва да се плати преди да се има достъп до онлайн курсовете на живо. Принципно е логично да се плати предварително, защото показва и сериозност от наша страна, но виждам и недостатък. Ако все пак не си платим, това какво означава?? .... че няма да ни бъде предоставено проповядваното в сайта Ви безплатно обучение или че няма да ни бъде предоставен единствено достъп до виртуалната класна стая, но ще имаме достъп до качваните като архив обучения в следващ работен ден.

Задавам така въпроса, не защото си мисля, че е нормално да стана съвсем безплатно "програмист", а защото в сайта Ви също така е проповядвано и една наистина похвална мотивация, според която всеки има право да опита(естествено е много важно да бъде наясно със себе си). Със сигурност, колкото и желание да се има, не малко хора ще установят, че тази материя не е по силите им, в което не би трябвало да се разбира несериозност или др.негативи, а съвсем обективна самооценка.

Въпросът ми е - ще имам ли достъп поне до архивите, качвани в следващ работен ден, ако не си заплатя таксата от 100лв предварително. 

Очаквам скорошен отговор.

Благодаря.

 

0
YavorChanov avatar YavorChanov 1 Точки

IrinaStef +1 от мен.

Моля, разяснете за проблема, защото и аз очаквах сега лекцията на живо и получавам съобщението:

За да имате достъп до обучението в реално време на виртуалната класна стая на Software University, е необходимо да сте записан за финален изпит от курса Programming Basics with Java - септември 2017. Имате възможност да се запишете за изпита от тази страница, като ще имате достъп до виртуалната класна стая след успешно извършено заплащане на таксата. За моментален достъп препоръчваме формите за плащане Онлайн с кредитна/дебитна карта или Epay.

0
Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки

Нямам нищо против да платя таксата за изпита, за да мога да гледам лекцията на живо, но това трябваше предварително да го уточните, за да се знае, а не да разбираме в последния момент. Освен това от страницата "Такси за обучение" става ясно, че Подготвителния курс Programming Basics е безплатен, с 50лв такса за изпит, а когато вляза в секцията "Заплащане", никъде не срещам сумата 50лв и едва сега от горните постове разбирам, че вероятно е 100лв. Моля да уточните кой точно пакет трябва да изберем при заплащането за изпита на 05.11.2017!

0
09/09/2017 13:40:17
XuTkO avatar XuTkO 2 Точки

Спокойно, в 17.00 техническият проблем ще е оправен.

 

0
XuTkO avatar XuTkO 2 Точки

Може ли да кажете дали имам грешки:

import java.util.Scanner;

public class Main {

   public static void main(String[] args) {
   Scanner input = new Scanner(System.in);
   System.out.println("Въведи форма на обучение");
   String name = input.nextLine();
        if (name == "безплатна") {
            System.out.println("Първо трябва да платиш таксата за изпита");
        }
        else {
            System.out.println("Пак първо трябва да платиш таксата за изпита");
        }
    }
}

 

0
YavorChanov avatar YavorChanov 1 Точки

Проблема изглежда е отстранен. Ура! :)

0
Tanya7717 avatar Tanya7717 5 Точки

Да, вижда се бутон live, но лекцията е приключила. Все още не е налична опция за плащане на финален изпит.

0
YavorChanov avatar YavorChanov 1 Точки

Аз гледам тази лекция, която е до средата в момента.
https://softuni.bg/trainings/live/details?trainingLabId=2

0
Tanya7717 avatar Tanya7717 5 Точки

Платил ли сте такса? Защото аз не съм и не мога да я отворя.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.