Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Какви са цените за изработка на уеб сайт ?

Скоро ще правя едно сайтче  и незнам какви цени да му кажа на човека. Това ще ми е първия проект като freelancer .

Няма да е кое знае какво .

Как и какво определя цената ? Кое трябва да ме ориантира ? Брой страници ? Сложност ? Часове ?

Дайте съвети и насоки колеги :) . Помогнете ми за да мога и аз да стартирам .

Тагове:
1
Общи приказки
melik avatar melik 285 Точки

Привет.

Не съм много запознат как вървят цените, но погледни този линк, може би ще те ориентира. Можеш да провериш също и в този сайт колко взимат на час, но имай предвид, че са професионалисти.

Поздрави,

Мелик.

-2
11/09/2017 22:59:38
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

Зависи за какво става въпрос, ако са чисто няколко странички, wordpress е платформата, която ти трябва, цените варират нормално от около 200-300 нагоре, зависи за какво става въпрос. Ако решиш да изработваш сайт на frame, а не на CMS, ще е доста по-скъпо, дори бих ти предложил да не се захващаш, като цяло на wordpress се прави всичко, от магазини до супер симпъл неща, има теми за всичко. За магазин ( тоест wordpress + woocommerce или пък Opencart ) цените са около 400+ зависи какво искат, то проблемите в повечето случаи стават след като стане готов проекта, тоест според теб, защото ще започнат дай тук това да добавим, дай онова, ама това е малко криво, ама ей онова го искам с друг цвят и стават едни приключения...

https://themeforest.net/category/wordpress Тук има всичко за какъвто и да било сайт фирмен, вече за къстом доработки, ще трябва да попишеш и код, но със сигурност ще е по-добре да ползваш wordpress, отделно има супер много плъгини, като цяло за всичко, ще се вкараш в приключение ако пишеш от нулата нещо.

 

 

1
11/09/2017 23:07:15
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Сайта ще представлява нещо смесено между jobs.bg и бюрото по труда :) . Идеята е да се се регистрират фирми и работници като връзка между тях ще става ,чрез собствениците на сайта, т.е. Фирма търси определ вид работници в определена държава в определен град. Пуска заявка като опишат точно какво търсят. Тази заявка се взема и спрямо нея собствениците на сайта търсят чрез филтриране работници за да им предложат работата.

Примерно: Софтуерна фирма търси пхп дев за София. Пуска заявка (заплащане ,време на заетост и др.). Сайта от своя страна вижда заявката и започва да търси работници по зададените критерии за да им предложи тази работа. Намира 1-2-3 ма и се свързва с тях. Търсенето на работници ще става ръчно , понеже не трябва да има връзка между фирмата и работника. Все пак става дума за посредничество. :)

И така. Ще има два вида регистрация. За фирми и за Работни. Другото което трябва да има е multi languages. Сайта да е преведен на 4-5 езика. (Български , Английски, Сръбски, Руски,  Румънски и може би още 1-2 ). Това трябва да става автоматично, като локализира в коя държава сте. Също така трябва да има страница за филтриране на работиците и  за филтриране на фирмите, понеже ще има възможност да се предлагат работници на фирми ,които не са пуснали заявка. Филтрите ще са: Да се намира работника по области , пощенски код или нещо подобно, по рейтинг и може би на по-късен етап ще се добавят и други филтри.

Работниците ще имат опростена профилна страница: Обща информация за работника , промянан а профила , смяна на парола, изтриване на профила. Работника не може да пуска заявка за работа, само фирмите ще могат това.

Мисля ,че е това на първо четене :) .

Технологиите които ще ползвам са: Laravel , php, html ,css , js , Mysql .

ПС: От мен се очаква също така освен да направя проекта и да го деплоуйна . Закупуване на хост и домейн. И в бъдеще съпорт :)

 

Кажете сега според вас как бихте го направили , какво бихте ползвали и каква цена би подхождала за проекта :)

0
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Нищо не казвате...

0
george.ivanov avatar george.ivanov 20 Точки

Нямам идея за цената, но на твое място бих потърсил оферти от други хора, които могат да свършат същата работа. Така ще се ориентираш за пазара.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.