Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

PHP Basics - Какво предстои в курса

Здравейте колеги,

макар смесените чувства след изпита по JavaScript е време да започваме с подготовката по PHP, тъй като ще е най-краткия от всичките досега, като времетраене.

Силно се надявам Иван Ванков Gatakka да го води, не съм сигурен дали това е потвърдено, но според мен той е един от най-подходящите. 

Препоръчвам Ви да гледате неговите видеа на блога му http://gatakka.eu/

както и курса, който той води в Телерик "PHP уеб разработка".

Също може да разгледате и сайта nau4i.me, където уроците по PHP, са записвани от него.

Разбира се материалите от FastTrack курса по PHP/MySQL воден от Марио Пешев.

Следете и SVN-а на университета(user/pass: student ), където ще бъдат каченио материалите от предстоящия курс, за момента има само програма с датите на лекциите и подготовката за изпитита.

Поздрави и успех на всички

Тагове:
7
PHP Web Development Basics
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки
Best Answer

Лектори в курса "PHP Basics" ще са Наков и Владимир Георгиев. ;-)

5
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Предвид факта, че ще учим абсолютни бейсикс, както и в другите езици, се съмнявам екстърнъл лектор да го води.

1
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Имам някакъв бегъл спомен, че спрягаха Gatakka за лектор по PHP пък и в страницата с преподаватели присъства. Това си е мое мнение, не е офицално.

Пешев също меко казано е подходящ, а в краен случай Наков laughing

2
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

И аз мисля, че някой, който се занимава с PHP би трябвало да води курса.

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Ето този материал е предвидено да се покрие:

1. XAMPP/WAMP/LAMP/PHP IDEs

2. PHP Introduction 

3. Working with User input and Forms

4. PHP Flow Control 

5. Arrays, Strings and Objects

3
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Някаква информация дали изпита ще се проверява на ръка или през judge ?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Предвидено е оценяването да е Peer Review, т.е студентите си ги оценяват един на друг по предварително зададени критерии, като човешкият фактор, който може да доведе до грешки е снижен, защото ще трябва една работа да е оценена от 7-8+ човека. Все пак не е сигурно, на откриването на курса ще стане ясно.

2
Aleksiev avatar Aleksiev 133 Точки

Според мен няма да мине особено добре това, но да видим.. Ако не се пробва тази схема в PHP курса няма къде другаде..

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

От 3 курса насам в Telerik Academy сме на този принцип и не съм се чувствал по-обективно и адекватно оценен, казвам си - направил съм това, това и това, пресмятам някакви ориенторовъчни точки и когато ми дойдат резултатите - разликата да е най-много 1-2 точки.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.