Loading...
dpopov avatar dpopov 6 Точки

Няколко въпроса за СофтУни

Здравейте,

Тъй като сте първият випуск, бих желал да задам няколко въпроса.

1) Как стоят нещата с лекциите - разглежда ли се обстойно материала, стига ли времето и има ли много хора присъствено? До колкото знам са около 200 човека записани присъствено. Има ли висока посещаемост на лекциите?

2) Има ли го модела "лекции и упражнения" - тоест през част от времето да се набляга на теория, а през друга част на чисто практическата част? И на кое се набляга повече?

3) Има ли хора, които са със съвсем базови познания, или повечето са се занимавали преди това? Тоест ако си на ниско ниво ще смогнеш ли да настигнеш някой, който се е занимавал с програмиране от няколко години (било то и любителски).

Всеки коментар ще е от полза, благодаря :)

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Привет, ще карам подред на номерата :) 

1) Разглежда се обстойно този материал, който е в scope-ът на даден курс - в първо ниво се учат предимно basics неща, а по-натам по-задълбочени, но винаги каквато и да е материята се разглежда достатъчно обстойно. Времето стига ако имаш такова - ако работиш на 8 часа и си нямал предишен опит с програмирането със сигурност няма да ти стига. Аз лично не съм ходил от известно време на лекция, но по наблюдения - над половината присъствено редовно си ходят на лекциите, все пак дава и бонус точки ако не за обстановката и колегите :)

2) Да, всяко занятие се състои от лекция, на която се показва както и теория, така и live примери, и след това упражнение, на което има по 6-7 човека - асистенти, на които може да се задават всякакви въпроси и да се иска помощ.

3) Разбира се, че има. Иначе зависи как този човек се е занимавал с програмиране преди - ако е писал от време на време по някой алгоритъм в даскало (не говорим да е бил състезател и прочие), то предимството ще му е по-скоро в началото спрямо абсолютно-начинаещият, който никога не е писал код, но след няколко месеца знанията им ще се поизравнят.

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

"ако работиш на 8 часа и си нямал предишен опит с програмирането със сигурност няма да ти стига." - зависи. Първо - има хора, които са достатъчно схватливи да учат много бързо, както и хора достатъчно мотивирани да зарежат ТВ и Фейсбук и да отделят всяка свободна минута за Софтуни. Да, малко са такива, но ги има. Второ, някои хора имат възможност да се скатаят за час-два по време на работа и да си гледат лекциите например, или да пишат задачи. Трето - зависи какво се има предвид под "да успяваш с материала". Ако целта ти е да имаш excellence на всеки изпит и да знаеш материала на 100% - да, времето няма да стигне. Ако целта ти е да завършиш с около70-80% усвоен материал - може и да стигне.

2) Има лекции и упражнения, по принцип повече се залага на практиката - домашни и екипни проекти, само дето лекциите са много тегави за гледане, защото се заспива на тях (поне аз :) ) и така вместо да изгледаш лекцията за една вечер, я гледаш два дена...

3) Има абсолютно начинаещи, аз съм от тях и смогвам. Не ходя на работа, защото съм в отпуск по майчинство, но заетостта ми определено е повече от 8 часа дневно, с децата се занимавам около 11 часа на ден и уча само докато спят. Не знам дали някога ще настигна тези, които имат опит, но за мен си се справям добре, доволна съм.

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Да, всеки схваща различно, но ако сега ти стига - след километричните домашни по OOP или последен семестър (за първата година) на технологии - очаквай да бъдат ангажирани и други хора за гледането на дечицата :)

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Мдаа, възможно е, не знам как стоят нещата със следващото ниво. Но дотогава човекът, който пита, ще е наясно с възможностите си, с работата си, с обучението тук и т.н., а и има варианти да отлагаш някои изпити, да взимаш едно ниво за 8 месеца и т.н. Недей да отказваш хората преди да са опитали :) В крайна сметка, има го подготвителното ниво по C#, което е безплатно, после онлайн семстъра е 150 лева - много ниска цена за подобно обучение и освен ако не си много материално затруднен, при всяко положение си струва да жертваш 150 лева и 2 месеца свободно време, за да опиташ ставаш ли или не, а не после цял живот да си мислиш - абе аз що ли не станах програмист навремето...

0
boyanov avatar boyanov 65 Точки

Да, да и да :) Като цяло съм съгласен с колегите горе, а за въпроса с времето се говори, че след ниво 1 вече ще трябва доста време да се отделя за учене и практика, но не мога да кажа със сигурност тъй като не съм ги минавал :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.