Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

Инсталация на SQL Server.

Кой от неща ще ни трябват за курса? На мен не ми е проблем да ги чекна всичките но лаптопа ми не е от най-бързите и не искам да имам неща които няма да ползвам.

Тагове:
1
C# Web
simeon3000 avatar simeon3000 265 Точки

Само най-първото квадратче - Database Engine Services - е достатъчно, няма нужда от нищо друго надолу.

0
16/09/2017 14:48:54
uzunovz avatar uzunovz 61 Точки

Привет,

Без да гарантирам за вярност, на база собствен опит и малко гугъл:

• Server Replication - помага да си мигрираш базата от един сървър на друг, ползвал см го и е удобно. Но в курсовете тук май не се налага - винаги имаме данните да си стартираме базата от 0 - рядко имаме потребителски данни, които трябва да се мигрират. Може да не го инсталираш.
  • Аз бих махнал R Services - това е за статистически анализ и обработка на данни. Ако случайно ти трябва в проекта, лесно ще го сложиш през инсталатора.
  • Reporting services също едва ли ще ни потрябва - то вади доклади за данните в бази и може да си направиш графична страничка с тях.
  • Full-text дава по-бъро и езиково-ориентирано (по думи, фрази) търсене. Не сме го ползвали до момента, но може да потрябва. Аз бих го оставил неинсталирано. Не пречи да го добавиш, ако е нужно.
  • Бих оставил LocalDB - много често се ползва в шаблони за удобство или в код на колеги.
  • Dcumentation Components - смело бих го пропуснал, не намерих нещо в гугъл.
  • Client Tools Connectivity и Client Tools Backwards Compatibility в първото май е MS SQL Studio второто може да потрябва за връзка към по-стари сървъри. Едва ли ще натоварят и машината. Бих ги сложил.
  • Client Tools SDK и Client Tools Connectivity не намерих много точно какво се включва, но от няколкото ключови думи в описанието, бих ги сложил - може да ни потрябват:
    • Client Tools SDK - Includes the software development kit containing resources for programmers.
    • SQL Client Connectivity SDK - Includes SQL Server Native Client (ODBC/OLE DB) SDK for database application development

2
16/09/2017 14:58:47
esend3 avatar esend3 8 Точки

2017 или 2016 да инсталираме ?

0
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Двайсет  шестнайсет ще ти върши чудесна работа.. 2017 е друга бира ;) 

0
esend3 avatar esend3 8 Точки

Дава ми някаква грешка като се опитвам да създам или изтрия база.. на .NET Core и си викам да не от SQL Server защото е 16, и затова ся тегля 2017 да пробвам: 

https://ibb.co/ntycDk

Ако може някакви идеи

0
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Не, не абсурд да е от SQL-a :) то там щеше да ти каже че не го съпортва по - скоро....

А изобщо създава ли ти база и таблици приложението?

Или провери от sqlserver management studio дали нямаш някой отворена транзакция или активен кънекшън... най - добре килни всички SPID-ове и пробвай наново..

0
20/09/2017 21:26:35