Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

Инсталация на SQL Server.

Кой от неща ще ни трябват за курса? На мен не ми е проблем да ги чекна всичките но лаптопа ми не е от най-бързите и не искам да имам неща които няма да ползвам.

Тагове:
1
Module: C# Web
simeon3000 avatar simeon3000 264 Точки

Само най-първото квадратче - Database Engine Services - е достатъчно, няма нужда от нищо друго надолу.

0
16/09/2017 14:48:54
uzunovz avatar uzunovz 61 Точки

Привет,

Без да гарантирам за вярност, на база собствен опит и малко гугъл:

  • Server Replication - помага да си мигрираш базата от един сървър на друг, ползвал см го и е удобно. Но в курсовете тук май не се налага - винаги имаме данните да си стартираме базата от 0 - рядко имаме потребителски данни, които трябва да се мигрират. Може да не го инсталираш.
  • Аз бих махнал R Services - това е за статистически анализ и обработка на данни. Ако случайно ти трябва в проекта, лесно ще го сложиш през инсталатора.
  • Reporting services също едва ли ще ни потрябва - то вади доклади за данните в бази и може да си направиш графична страничка с тях.
  • Full-text дава по-бъро и езиково-ориентирано (по думи, фрази) търсене. Не сме го ползвали до момента, но може да потрябва. Аз бих го оставил неинсталирано. Не пречи да го добавиш, ако е нужно.
  • Бих оставил LocalDB - много често се ползва в шаблони за удобство или в код на колеги.
  • Dcumentation Components - смело бих го пропуснал, не намерих нещо в гугъл.
  • Client Tools Connectivity и Client Tools Backwards Compatibility в първото май е MS SQL Studio второто може да потрябва за връзка към по-стари сървъри. Едва ли ще натоварят и машината. Бих ги сложил.
  • Client Tools SDK и Client Tools Connectivity не намерих много точно какво се включва, но от няколкото ключови думи в описанието, бих ги сложил - може да ни потрябват:
    • Client Tools SDK - Includes the software development kit containing resources for programmers.
    • SQL Client Connectivity SDK - Includes SQL Server Native Client (ODBC/OLE DB) SDK for database application development

 

2
16/09/2017 14:58:47
esend3 avatar esend3 8 Точки

2017 или 2016 да инсталираме ?

0
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Двайсет  шестнайсет ще ти върши чудесна работа.. 2017 е друга бира ;) 

0
esend3 avatar esend3 8 Точки

Дава ми някаква грешка като се опитвам да създам или изтрия база.. на .NET Core и си викам да не от SQL Server защото е 16, и затова ся тегля 2017 да пробвам: 

https://ibb.co/ntycDk

 

Ако може някакви идеи

0
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Не, не абсурд да е от SQL-a :) то там щеше да ти каже че не го съпортва по - скоро....

А изобщо създава ли ти база и таблици приложението?

Или провери от sqlserver management studio дали нямаш някой отворена транзакция или активен кънекшън... най - добре килни всички SPID-ове и пробвай наново..

0
20/09/2017 21:26:35
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.