Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Осигуровки?!

Здравейте приятели,

реших да попитам как стоят нещата с осигуровките с университета ? Смисъл, нали държавните университети покриват осигуровките на студентите си, тук как стои този въпрос ? Покриват ли се , не се ли покриват , сами ли трябва да ги плащаме или се поемат частично ? Нито съм чувал, нито съм виждам темичка по въпроса и тъй като се заинтересувах, предполагам няма да съм единствен, реших да пусна една и да питам. Ще се радвам ако някой даде малко информация относно запитването ми.

Благодарско! (:

1
Въпроси за SoftUni
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

SoftUni няма акредитация, т.е. той е ООД, а не ВУЗ, и осигуровките не ти се покриват. Предполагам нито работиш, нито учиш, щом задаваш този въпрос. Ако е така - сам трябва да си ги внасяш; аз съм в същото положение.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Ами да в момента нито работя нито уча, по принцип тази година завърших и си взех средното образование. Реших да се пробвам във втория випуск на университета, но имах някои проблеми и когато ги отстраних, едно, че бях изпуснал доста срокове за предаване на домашните и друго, че имах доста материал да смеля за съвсем кратко време. Малко ми се объркаха нещата, но какво да се прави. Живот и здраве ще се пробвам с третия випуск, Януари месец, а до тогава ще си хвана работа да не стоя безучастно. И просто като стана дума за учене и работене, се натъкнах на мисълта за осигуровките и реших да попитам. Предполагах, как ще ми отговорите, но все пак исках да попитам за да съм на 100% сигурен. Благодарско все пак за отговора.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Както колегата казва, има вариант. Аз вече съм завършил бакалавър и не виждам лично за себе си смисъл да записвам в университет-партньор, но ти след като скоро си завършил средно може да помислиш върху този вариант.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

А какви варианти имам като цяло ? Ако може хвърли един поглед на коментара, който съм дал на колегата в долния пост, за да не пиша едно и също нещо 20 пъти и ако си наясно ми нахвърли нещо, за да знам къде и какво ме очаква и един вид с какво ще се сблъскам и какви решения ще предстои да взимам :)

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Можеш да се запишеш към университет партниор и те ще ти покриват осигуровките. В крайна сметка докато си в СофтУни трябва да се внасят по 100 лв на година. Само с картата за градския транспорт за 2 месеца си ги избиваш.  

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Ясно, а каква е точно схемата на записването към университет партньор ? Паралелно се учи в двата университета ли или първо се учи в СофтУни и после започваш да учиш там където си се записал по рано ? Как стоят нещата, ако може малко обосновка, че не съм запознат. И като цяло ако може да се нахвърлят приликите и разликите с държавните университети ( ВУЗОВЕТЕ ) в сравнение с СофтУни-то. Не само аз, а хората като цяло ( бъдещи студенти на университета ) да знаят и да са на ясно. И какво опции/варианти имаме в различните ситуации.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Доколкото знам първо се учи в СофтУни и след това в университета-партньор, но някой по-запознат трябва да обясни схемата. Имаше други теми във форума и по всичко изглежда нещата не са изяснени докрай, но идеята е такава, не се учи паралелно. Ако решиш да запишеш към университет-партньор ще трябва освен таксата към СофтУни да внасяш и допълнителна такса, но както беше посочено по-горе - сумата е малка и парите си ги избиваш бързо.

Разликите с държавните университети са много. Липсата на акредитация на СофтУни има някои негативи: студентите тук не могат да ползват държавни субсидии за общежития, градски транспорт, БДЖ. Официална диплома също не се дава, макар че моето мнение е, че такава е излишна (с уговорката, че има случаи, в които работодател ще ти иска диплома или липсата на такава ще ти е минус). Затова СофтУни са направили тази схема с университетите-партньори, за да заобиколят това нещо и който много държи да получи диплома - да получи. Аз както казах имам вече завършено висше и второ такова не ме вълнува особено на този етап, за мен е важно, че работодателите в бранша търсят кадри от СофтУни.

По отношение на самото обучение - то дори не може да се коментира. Трябва на собствен гръб да изпиташ бумащината на някой държавен ВУЗ, да минеш предмети при очевидно некадърни или невменяеми преподаватели и да държиш куп изпити по материал, който никога няма да ти е нужен в живота, за да разбереш колко по-смислено е да отделиш 2 години в СофтУни. Тук се учат неща, които е много вероятно да ти трябват ако ще се развиваш в тази сфера, случайни лектори няма и не знам дали всички (може би единствено Наков по професия е обучител), но повечето работят в ИТ фирми. В останалите университети може да ти преподават предприемачество хора, които никога не са имали собствен бизнес, а само са чели от книга за него... 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.