Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

There is already an object named 'Courses' in the database.

Не мога да разбера какъм им е проблема на миграциите, че дори като изтрих старите които бяха 2 и направих нова миграция чистичка, като дам Update-Database

Ми казва че имало вече такава колона.

Всичко когати си трия базата с ensure created & deleted си бачка(обаче няма migration history базата) но когато искам да не трия базата и да си ползвам миграциите удрям греда.

Във видеото имаше същия проблем но не ми стана ясно как се оправи и как да пренеса решението към моя проблем.

Малко помощ ако някой има идея защо така се получава.

Ето картинка.

https://imgur.com/a/B0eff

ФБ:

https://www.facebook.com/groups/534792460192607/permalink/536625690009284/

0
C# Web Development Basics 21/09/2017 00:12:59
Tanyo avatar Tanyo 159 Точки
Best Answer

Вероятно ти е мигрирало всичко и в момента си имаш всичко в базата... опитай да си направиш още една табличка/клас за тест, създай миграция и ъпдейтни.. не би трябвало да имаш проблем.

1
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Dropb db > Update-Database > закоментирах еншурите след това и май е ок.

Мисля , че беше точно това което каза, явно нещо грешно съм разбрал какво е трябвало да се случи. :)

1
TonyDimitrov avatar TonyDimitrov 15 Точки

Здравей, аз имам сящия проблем и не мога да го разреша. Направих същото което направи и Кенов във видеото но при мен не се получава :(

Направих и нова тавличка (клас) тест за проба както е описал колегата но същия проблем пак се появява - "There is already an object named 'Courses' in the database."

Ще опиша на кратко през кои стъпки минах:

1. Направих всичко до преди да добавя LIcenses и работи, пълненето на базата и заявките по задачите - работи.

2. Създаване на клас Licenses и цялото необходимо описване в "OnModelCreating" метода.

3. PM>Add-Migration added-Licenses

4. Създаване на Licenses (пълнене на обекти) и context.Licenses.SaveChanges(), видях, че Кенов имаче в Main метода  context.Database.Migrate() и аз го имам, стартирам приложението  но аз получавам "There is already an object named 'Courses' in the database.". Опитах и с нов клас Test, ... същото. 

Не искам да дропвам базата защото ще изгубя записите досега т.е няма да спазя условието.

Ако някой може да помогне ще е супер ако не греда :)

0