Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

[Homework - Intro to Java]Game of Names - Excercise. 11-та задача

Здравейте , относно 11-та задача от упражнението - Intro to Java

Линк към условието на задачата : https://softuni.bg/downloads/svn/java-basics/Sept-2017/01.%20Java-Advanced-Intro-to-Java/01.%20Java-Advanced-Intro-To-Java-Exercises.pdf

Линк към кода: https://pastebin.com/UGTPEm5s

По този начин , по който съм го направил ми е трудно да проверя ако има player-и с еднакъв брой точки да изпечатам първия.

Някакви предложения?

0
Java Advanced
S.Neshkov avatar S.Neshkov 55 Точки

Ами точно така както си го направил, ще отпечаташ първия ако има 2 или повече с еднакъв брой максимални точки. Вто в този ред е: if(sumAscii > maxScore). Ако 3 с еднакви точки винаги първия ще е победителя, защото само ако има някой с повече, тогава влиза в if-a. Ас съм я решил като теб, но това решение не за 100 точки. Има друга особенност в условието, че точките може да са отрицателни, което е странно, но такова е условието. Пробвай примера само с - точки и ще ти изкара 0, което е грешно. Виж как можеш да оправиш това?

 

1
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки
2
Ime
0
Imee
101


Изхода трябва да е :

The winner is Ime - -283 points
1
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Привет колега.

Проблемът ти е че сетваш maxScore на 0, пробвай с Integer.MIN_VALUE. Винаги разглеждай случая с отрицателните числа.

Поздрави!

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.