Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

Решения на Data Definition and Datatypes

Ако някой се е затруднил с някоя задача, иска да погледне някое друго решение или да сравни някое свое може да погледне ето тук. Като цяло в началото слагах GO след всяка команда, но после се поотказах от тази тактика, тъй като и без друго доста голяма част от цялото това домашно е тип машинописка. 

Разделил съм задачите с коментари, примерно --problem 1, --problem 2, --problem 3 и така нататък. 

Дано е полезно на някой (:

 

BTW само да вметна, data types са две думи ;) 

2
Databases Basics
Pazzo avatar Pazzo 159 Точки
Best Answer

Благодаря за решенията! 

Аз вече бях направил упражнението когато ги видях, но както вече (предполагам) всички сме установили - добре е човек да види и малко чужди решения на едни и същи задачи, да види други подходи и идеи. (Тук можеш да видиш моите решения, ако проявяваш интерес.)

Колкото до GO - аз също не съм го ползвал много-много. Предполагам че нататък в материала ще разберем когато му дойде времето и мястото. 

Между другото - хареса ми как си оформяш readme.md файловете в твоя GitHub. :)

Поздрави

0
Stanislav.Georgieff avatar Stanislav.Georgieff 4 Точки

Здравей,

а знаеш ли защо когато искам да дропна key ми дава следната грешка:

      ALTER TABLE Users
      DROP CONSTRAINT PK__Users__3214EC07D90D90CD

     Msg 3728, Level 16, State 1, Line 21
     'PK__Users__3214EC07D90D90CD' is not a constraint.
     Msg 3727, Level 16, State 0, Line 21
     Could not drop constraint. See previous errors.

0
15/06/2018 14:50:10
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.