Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KristianVasilev avatar KristianVasilev 6 Точки

Предложение по отношение на преподаването.

Здравейте, с това, което ще напиша по-долу не искам никой да се чувства засегнат по никакъв начин, а именно обратното.

 

Мисля, че именно сега, когато трябва да поемем този обем от информация, за този кратък срок от време е от много голямо значение как ще ни бъде поднесена тя. В този ред на мисли, искам да кажа, че поне според мен това не се получава с лектора Боян Михайлов. Не искам да го засегна по никакъв начин, но това да говориш и да обясниш, това което знаеш на група от хора не е за всеки, то си е просто дарба. Аз лично срещам много големи проблем с това да разбера, това което обяснява. Беше се подготвил доста повече от предната тема във форума и беше по-добре, но това не беше откъм обяснение, а откъм начин на работа. На мен ми е голям проблем да разбера кода с тези готови файлове и примери, които се дават в негова лекция. Може да си помислите, че не задавам/е достатъчно въпроси, но не е така, пита се постоянно, а тогава става още по зле. Навлизаме в едни дълги теми на разговор, които ни поглъщат една голяма част от време и просто ме губят, специално мен, отвсякъде. Трудно ми е да седя съсредоточен в една лекция, на която се отделя толкова много време в говорене без писане. Мисля, че сега влизаме в една сложна част от програмирането, ООП-то, което ако не бъде разбрано ще е голям проблем. Г-н Малезанов успяваше досега да запълва дупки преди всяка лекция, като ни пита дали имаме въпроси на слайда, на който са изброени нужните неща преди да започнем с новата лекция, но не мисля, че ще има физически времето да прави, това сега, когато имаме ООП и искаме да решаваме възможно най - много задачи в неогово присъствие. Исках да предложа, ако е удобно на Г-н Малезанов и Г-н Михайлов и разбира се ако са съгласни от екипа на Softuni да се направи някаква размяна от сорта на Г-н Малезанов да води лекциите, а Г-н Михайлов упражненията или нещо подобно, тъй като мисля, че е наистина важно как ще ни бъде преподаден материалът от сега нататък. Не искам да обидя Г-н Михайлов по никакъв начин и се надявам той да ме е разбрал, а ако съм Ви обидил с нещо, то се извинявам.

 

 

Поздрави, Кристиан.

Тагове:
4
PHP Web Development Basics 28/09/2017 20:47:13
mihailovygmail.com avatar mihailovygmail.com 8 Точки

Здравейте, Кристиан,

Принципно темата за рекурсия и функционално програмиране е за напреднали и не би трябвало да бъде точно тук в програмата! Аз бих я сложил чак след ООП и MySQL, а може би дори не в този курс. Съжалявам, че съм ви загубил като слушател и не съм намерил подходящ и разбираем пример, който да напиша и обясня пред вас, така че да го разберете. 

Поздрави,

Боян Михайлов

 

 

 

 

 

1
Smytt avatar Smytt 29 Точки

Налага се да се съглася с теб.

И аз не искам да нараня ничии чувства, нито някой да се чувства засегнат, но аз също имам голям проблем с поемането на ифнормация от Боян. И ако тук говорехме за безплатно хоби и запълване на свободно време, може би щях да си кажа - е, колкото - толкова, нали е за фън. Ситуацията обаче не е такава - всчики курсисти (клиенти) сме платили 300 - 400 лв за този модул, отделяме стабилна част от времето си, за да слушаме лекции и пишем задачи и залагаме много на това - от това зависят бъдещите ни професии. Аз самият в момента не работя, за да мога да отделя максимално време на това. Именно заради това и аз споделям опасенията си, че лекциите на Боян не въвят добре. Не искам да изтъквам конкретни примери, за да не стане дребнаво, но колегата е прав - това е изкуство и определено не е за всеки.

Та - подкрепям идеята за тазмяна на ролите с две ръце.

И аз се надявам Боян да не се засегне - не слагам никаква оценка на професионалните му умения като програмист - не бих могъл. Оплакванията ми биха били насочени към абсолютно всеки, който не deliver-не качеството което очакваме и познаваме в софтуни.

1
mihailovygmail.com avatar mihailovygmail.com 8 Точки

Здравей Кристиан,  Здравей Smytt,

Предложението за размяна на ролите вече е комуникирано с екипа и подложено на обсъждане. Не виждам причина да изпитвам негативни чувства или да се чувствам засегнат от написаното, защото виждам, че споделяте искрено. 

Оценявам, че засега ми е трудно да пиша добри примери на живо и пред онлайн аудитория, съпроводени с качествени обяснения. Това е уникална характеристика в начина на преподаване в Софтуни, но не е лесно постижима и изисква тренинг. Засега моят тренинг в тази посока е 2 лекции и курс за трейнъри  в Софтуни (т.е. скромен)

От друга страна говоря пред публика от 2003 г., но в хуманитарната сфера (завършил съм курсове по комуникации и масмедии, и омилетика). Говоренето пред публика е изкуство. Но понякога бързаме да квалифицираме някой като бездарен, когато в действителност му липсват умения. Така че по точката за "дарбата" ще си запазя правото да считам, че я притежавам.

С пожелания за приятна вечер,

Боян Михайлов

П.С. Тъй като най-вероято ще се видим и утре, имам молба, ако имате коментари върху лекцията, да ги изпратите на е-мейла ми.

0
01/10/2017 19:33:05
Smytt avatar Smytt 29 Точки

Радвам се, че приемаш коментарите ни без излишна емоция.

Мисля, че всички разбират, че никой не се е родил научен (особено прохождащите в програмиранет - като нас). Въпросът и проблемът лежи единствено в това, че очакваме хора с опит в програмирането и преподаването му да ни предават знанията си - синиъри, а не джуниъри (в tutoring-a).

Тези с малкото опит преподават в предварителния курс, което е напълно приемливо - курсът е безплатен, подготвителен, веднъж седмично и се провежда в "свободно време".

 

 

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Точно пък този курс и този екип са супер. Доколкото виждам на лекциите се редуват двамата и това е супер тактика. Мисля, че и двмата преподават много добре и качествено, за разлика от други курсове в СофтУни. Никога не съм имала идеята да уча PHP,  но тези двамата направо ме грабнаха от раз. Относно воденето на лекциите и упражненията, толкова ясни обяснения и изнасяне на материала, съм виждала в изключително малко курсове тук и този е един от тях. Жалко, че съм пропуснала точно това издание на курса.

0
23/03/2018 17:15:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.