Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Плащане чрез EasyPay - not so easy

Здравейте,

Преди малко се опитах да си платя през EasyPay, но не ми приеха плащането. Продиктувах кода, но ми казаха, че това не е достатъчно и не може така да се извърши плащане. Обясниха ми, че е нужна повече информация - какво е това, КИН или банкова сметка и т.н. Аз отговорих, че е плащане за изпит към Софтуерния университет, но това не помогна.

Моля да помогнете, какво още се очаква от мен да им кажа? Заявлението за плащане в сайта дава само кода и нищо друго...

П.П. Разрових и намерих, че КИН означава Клиентски номер.

Petya avatar Petya 2461 Точки
Best Answer

Здравейте, свързахме се с EasyPay. Оказа се, че са пропуснали да активират акаунта ни за приемане на плащания. Извиняваме се и от наше, и от тяхно име за неудобството! Те работят вече по въпроса и се очаква след около час да можем да приемаме плащания чрез системата на EasyPay. Благодарим ви за търпението и за обратната връзка!

2
NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Това значи ли, че като активират акаунта мога да използвам същия номер или е по-добре да си изкарам нов (ако това е възможно)?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Пробвайте със стария номер първо. Няма как да дадем точен отговор, не се е случвало подобно нещо преди.

1
NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Искам да потвърдя, че вече всичко е наред с плащането през EasyPay :))

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Ти каза ли, че ще плащаш към интернет търговец? Аз платих по банков път преди 1 месец, но принципно е редно при пллащане с EasyPay да ти генерира код, който само да продиктуваш на касата.

0
NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

Да, продиктувах кода, но не било достатъчно... Не казах, че плащам на интернет търговец. Опитвах се да обяснявам, че е изпит за курс в Софтуерен университет... Абе неща, от които не разбраха нищо :)

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Принципно затова се казва, че плащаш към интернет търговец. Както предположих по-рано явно не сте се разбрали. Когато системата на SoftUni ти даде код, това значи, че е изпратила заявка към системата на EasyPay и плащането е подготвено с цялата необходима информация в него. Един вид в EasyPay получават проформа фактура, а ти като отидеш на каса само трябва да продиктуваш номера на фактурата(кода от SoftUni). Има и много голяма вероятност да си попаднал на "много компетентна" служителка...

1
lazarov.pl avatar lazarov.pl 27 Точки

Аз пък като продиктувах кода и в системата им излезна съобщение "Организацията е спряна от плащане". Кода го получих снощи, възможно ли е да е изтекъл?

EDIT: От СофтУни отговориха, че е имало някакъв проблем и до края на деня тряба да е решен. :)

0
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Или нещо с кода не ти е в ред или служителката на EasyPay не е в ред. Кода на плащането е достатъчен. При плащането за изпита по кода ми видяха и сумата и към кой е плащането. Пробвай на друга каса и ако пак не стане искай да ти сменят кода.

0
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

И при мен беше абсолютно същото - казах само кода и момичето, работещо там, каза, че не е достатъчно. По-късно същия ден отново отидох, беше друго момиче и се получи само с кода. Ходи им се чуди...

0
NDonchev avatar NDonchev 20 Точки

На мен ми каза, че нищо не излиза в компютъра и трябва да и кажа още нещо...

0
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

Пробвай в друг "клон" на EasyPay

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.