Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

xezzy avatar xezzy 27 Точки

Защо "попроменяте" бизнес модела си толкова куцо? (и не в полза на студентите)

Каква е логиката един курс да може да бъде гледан без да е платено за него, а друг да не може. Mислех, че това е част от философията на СофтУни - видеата и ресурсите са безплатни, за да може всеки, който иска да може да се научи, а оттук нататък се плаща за изпит, сертификати, асистенти/ментори, организация на отборни проекти и т.н.... Но все по-често срещам курсове, които бих искал да гледам и не са достъпни за неплатил потребител. Окей, да речем, че сте си сменили философията - безплатен обяд няма... в тоя случай нормално ли е човек, който просто иска да гледа видеа да плаща същите пари като човека, който ще ходи по изпити, ще има персонална помощ от асистенти и ще получи сертификати. Доста кофти измислено...

Все по-концентриран към парите изглежда СофтУни и съответно по-малко към студентите и идеята за споделяне на знание.

1
Въпроси за SoftUni 04/10/2017 19:50:35
NikolayDanev avatar NikolayDanev 5 Точки

На онлайн студентите таксата им е по-ниска , отколкото на тези в присъствена форма

-2
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Всички клипове от основната програма са безплатни (някой от тях не могат да се гледат в момента но това казаха че ще го оправят) останалите който са си платени плащаш за онлайн и получаваш всичко без персонална помощ от асистенти но пак можеш да задаваш въпроси и накрая на клипа отговарят и цената е малко по ниска от присъствено.За достъп до видеата разбрах че в бъдеще ще има фунция да си ги купиш на намалена цена при вече изминал курс

0
04/10/2017 20:00:36
xezzy avatar xezzy 27 Точки

Не говоря за основната програма.Мисля, че бях достатъчно ясен, но явно трябва по-директно - нито изпити , нито асистенти, нито сертификати ми трябват, искам просто достъп до ресурсите(видеата). В този случай няма логика да плащам пари за онлайн обучение при положение, че няма да се възползвам от него.

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Защо да няма логика това си е нормално виж примерно pluralsight, udemy.. там нито сертификати получаваш нито помощ от някой и взимат пари .Като искаш само достъп до видеа изчакай да направят новата функция и си ги купувай на намалена цена така плащаш само за видеата

0
04/10/2017 20:32:27
xezzy avatar xezzy 27 Точки

Говориш за компании със съвсем различни бизнес-модели, а и философии... А това, което за мен няма логика е как едни отворени курсове могат да бъдат достъпни за неплатили, а други не. Интересно ми е защо.

0
IvanDobrinov avatar IvanDobrinov 6 Точки

 Доколкото знам щом един курс приключи, ресурсите от него стават безплатни и достъпни до всички, иначе до тогава са достъпни само за записаните за курса било то онлайн или присъствено. Аз поне не съм срещал минало издание на курс, който не съм записвал да не ми е достъпно. 

0
xezzy avatar xezzy 27 Точки

https://softuni.bg/trainings/1575/machine-learning-march-2017

Ето ти един, който е приключил и не е достъпен.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.