Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

Защо за мен като online студент Live! функцията е безсмислена?

00:30 Събота вечер, удобно за мен време, свободен съм, дъждовна нощ навън, никакви ангажименти, никой няма да се обади по телефона, никой не ме притеснява. Не е в предвиденото за нея време, което е било в петък, от 13:30 до 17:30. Решавам да си пусна лекция, която да приключа тази вечер, а утре да реша задачите, свързани с нея. Продължителността на лекцията е 01ч53мин, което никога за мен не е истинската продължителност. 

След кратки и скромни хаксорски умения съм си свалил лекцията от YouTube на харда - по този начин не се занимавам с дървения дизайн на онлайн гледаемостта, където звук или има, или няма, опция да бъде на 50% или на 22% или на 78% не съществува, защото някои записи са откровено тихи. Голям плюс е за мен да си ги имам на харда, защото всичко става - може интернета да спре (на оптика съм и все пак последния петък нямах интернет цял ден), може да реша да си гледам лекцията след 15 дни, може и въпреки факта, че съм си платил курса след време да не мога да достъпя лекцията, знам ли. Освен това си я подкарвам с предвидения за гледане на видео файлове GOM Player, което автоматично ми дава преимущества като да си забързвам (или забавям) в каквато си степен поискам. Но това не е всичко, притежавам огромната сила на паузирането - нещо, което го няма при онлайн гледаемостта, а аз предпочитам да си спирам на дадени слайдове и да си записвам неща в тефтера (или на word-овския файл), да разчитам функции, заявки, цикли преди лектора да е преминал на следващия слайд; съвсем спокойно мога да си взема нещо за хапване, да отида до тоалетната, или каквото и да е от друго естество без да се притеснявам, че ще изтърва нещо. И винаги мога да превъртя назад, ако не съм разбрал нещо правилно или искам да го затвърдя като знание. Това са моите паузи, нямам нужда от седене на празен екран, когато лектора каже 10 минути почивка и да започнат след 15, всичко ми е орязано точно и ясно на видеото, свършва преди почивката и започва наново след нея.

03:10 Събота вечер, края на лекцията, 6 страници записки в тефтера, по-голяма бройка, отколкото съм присъствал на Live! занятия. Дъждовна нощ навън.

Тагове:
1
Общи приказки
uilan avatar uilan 19 Точки

Много познато.... Аз нямах интернет последните три дни, а вчера беше просто ад. Изгубих целия ден за да изгледам една лекция която беше 2 часа и нещо.

1
milk.g.anas avatar milk.g.anas 5 Точки

Има си + и -. Някои лекции са в събота. Записите се качва в понеделник. Така че зависи от гледната точка според мен. Освен това не разчитай само на лекциите. Ползвай и др. източници. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.