Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

peter324 avatar peter324 0 Точки

Въпрос относно последователността на учене ?

Така въпроса ми е следния: д-р Наков говори за програмиране и след това учене на дяловете на математиката - това е единия вариант , подкрепям го при едно условие кандидатите са от математическа гимназия и са учили математика + висша без да знаят .... 

Вариант 2 - Аз съм завършил ТУ сф със инженерна спец - електроника и Магистратура в софийския  - софтуерни технологии и 2ра Магистратура - Ту софия - Приложна математика ...

И това дето искам да запитам екипа на Софт уни , аз виждам че сте добри и са подбрани хора, не можеш да кажеш че математиката е излишна - програмирал съм и платки и уеб и приложни програми от Мак Ос, Уникс, Линукс , Уникс - фокусирани върху математика и най-вече банкови изчисления. Всичките зависят от математика, ако ти искат определено време за изчисления, вижте различните банкови продукти (не в българия) , искат алгоритъм прецизен да изчислява математически модели в икономиката иии не си мислете , че е лесно , Big data , Economics , database програмирането в 1 е трудно по отношение на времето, и ако някои си мисли ,че не трябва математика, тази трудната от Висшето се лъже искали са ми много повече дялове от математика дето се учи в ТУ и СУ и пак не е достатъчна, нужно е инвестиция в чужда литература дето е на английски френски и немски, ако д-р Наков прецени би включил поне повечко модули в Модула Математика .... и резултати ще са налице ... имам 8-9 години опит в писането на приложения за банки и бизнес дето са 24/7 или нон-стоп и без математика приложението ще ви изяде ресурсите на компютъра/ите и води до лош край.

Въпроса ми е защо се пренебрегва математика по отношение на изчисленията и физика особенно за игри ?
Моля Ви д-р Наков задълбочете , аз вярвам във Вас защото Вие сте продукт на старата Школа във обучение на СУ .

Тагове:
0
Programming Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ами първо кажи ти защо смяташ, че хората, които учат математиката в движение, трябва да са от математическа гимназия?

3
peter324 avatar peter324 0 Точки

бих навлязъл в подробности, прости искам човек от ранга на д-р Наков да коментира, за начало бих съобщил следното - неудобно на много от ученици до преподаватели и гимназията и във ВУЗ и висшата математика е само дялове от тия Науки се предават , които не отговарят на науката  дето се предават в държави като русия , САЩ, макар тия кадри да не си го признаят (Кадрите в българия). Искали са ми 55 дяла от математиката , и част от книги предлагани в БГ не са достатъчни, а част от тях са на езици като френски и немски и ги има в Европейските библиотеки, както и науки, ама подробни като науки като икономиката и финансите дето математика и база данните се много използвани, и за много по - подробни от нашите. Извода е един ... не ми говори за наука висша без математика, като почнем от наука като физика използвана, за програмиране на устройства и спазването на законите на физиката, и математиката, до изчислителните науки като икономика, статистика, финанси - страшно много математика и все я искат на С++, Java - в последно време, като ти дадат математическия модел с изчисленията дето са подредени като стойност в база данни и трябва да напишеш апп дето да изважда стойности от базата данни и да ги смята в реално време и да изкарва данните в уеб апликация,и финансисти я анализират за точно определено време  , ще видите че голяма част от езиците за изчисление от скриптов тип не срещат изисквания за време ,като  езици като C/ C++ / Java /
Защо хората дето учат да са в математически гимназии не смятам .... но вижте следното ако правиш комплесен алгоритъм за изчисление в реално време ти трябва много математика.
Дали кадрите трябва да са само от математическа гимназия - НЕЕ , но не защото аз вярвам че хората при истинско образование даже да са от друга гимназия биха разбрали логиката и стоящата зад нея математика ии ДААА  р д-р Наков знае кои са алгоритмите за изчисляване на тази материя , просто целта ми е следнатата... Учете ги на програмиране ...... НОо, без да знаят студентите колко ресурси като памет и време хабят техните аппове , не би станало без знания по математика .... даже да не е висша , имаите предвид че другарят д- р Наков знае кои дялове трябват ако Ще учите в СофтУни Изкуствен интелект, Пълна Автоматизация на софтуерния процес , И Машин Лърнинг, 

Колегата ме попита що трябва са от математическа - е едния вариант да учиш 5 години математика до повръщане, но после в часовете по информатика на пишеш хубави апове дето използват математика.... и да трябва.
Може ли да пиша хубави аппове без да съм ЗАВЪРШИЛ математическа гимназия ТВърдо ДАААА, ако научиш добре нужното дето е отвъд курсовете, или пък може да е включено в тия курсовете на СОфт уни , като се има предвид че пиша изчислителен софтуер , ако махнеш математиката, висшата - calculus-а  ,или си човек дето не е писал задания по икономика за да види колко те зависят от висшата математика, преди бяха от 1-5 част на Висшата Математика, Сега математиката е от 1-3 част надявам се материала да е същия ... ама ако не е ... уп грешка голяма става ... 
НЕ МОЖЕШ ПИШЕШ ЕФЕКТИВНИ ВЪВ ВРЕМЕТО АЛГОРИТМИ БЕЗ МАТЕМАТИКА + ВИСША , е моеш но ще пишеш в ниския сегмент дето заплатите не са високи , Ако алгоритмите са 24/7 без математика и сървърно програмиране на цял стек - забравете , много се пробаха малко успяха, врявам че екипа на Софтуни ще убучи  студенитете като трябва, видях ви четох ви препоръчайте на програмистите ви математика като допълнителен курс, Аз вярвам във вас, час от Вас ви познавам
 

0
08/10/2017 15:19:33
cryon avatar cryon 15 Точки

Някой ми каза, че всяко уравнение, което бих включил в книгата, ще намали наполовина

търсенето й. Поради това реших изобщо да няма уравнения.

Стивън Хокинг

Мисля, че целта на СофтУни е да привлича хора към сферата на софтуерните технологии, а не да ги отблъсква!

Ще ме извиняваш, че коментирам без да съм от ранга на д-р Наков, но това е форум на СофтУни и той е за всички.

Така че, ако желаеш аудиенция с д-р Наков е редно да си уговориш такава другаде!

4
10/10/2017 20:51:36
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

@peter324, до колкото разбирам - прецакали са те с 55 дяла математика на някое място и искаш всички останали да минат по същия път :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.