Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

delor avatar delor -3 Точки

Проблем със задача triangle of 55 stars

Добър ден, в събота първо занятие като домашно получихме една задача да направим триъгълник от 55 звезди бях, разсеян и не я разбрах бих искал да попитам къде са ми грешките , а не бих искал да се проваля в моето начинание. Домашните ги пиша направо в judge системата, малко не ми стана ясно как функционира. Иначе попитах за алтернативни програми на visual studio, понеже мояг компютър не търпи тежки програми и ме съветваха да ползвам net.fiddle . Кодовете които решават другите задачи, какви са, че на курса не разбрах? Самите кодове не ми стана ясно какви са как,къде и кога се пишат?  Благодаря Ви предварително

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/18442/exercise-problem-descriptions-javascript-programming-basics-bulgaria-october-2017

ето ми го и решението

function triangleOfStars() {
    console.log(*)
    console.log(**)
    console.log(***)
    console.log(****)
    console.log(*****)
    console.log(******)
    console.log(*******)
    console.log(********)
    console.log(*********)
    console.log(**********)
    console.log(***********)
}

function triangleOfStars();

и първата не зная какво съм направил пак ми дава грешка уж всички букви са главни, скоби и кавички има да не би да от интервалите

function hello() {
  console.log("Hello SoftUni");
}


hello();

0
Programming Basics
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

тази със звездите трябва да е с 10реда, не с 11

0
delor avatar delor -3 Точки

друго какво не й е наред?

 

0
delor avatar delor -3 Точки

сега го написах с 10 реда и пак ми дава грешка при компилацията

0
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

звездите трябва да са в кавички - > 

function triangleOfStars() {
    console.log("*")
    console.log("**")
    console.log("***")
    console.log("****")
    console.log("*****")
    console.log("******")
    console.log("*******")
    console.log("********")
    console.log("*********")
    console.log("**********")
}
function triangleOfStars();  - това не трябва да го пишеш като подаваш в джъдж

 

На първата задача също не пишеш извикването:

function hello() {
  console.log("Hello SoftUni");
}
hello();

0
08/10/2017 20:24:59
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Ето едно съвсем кратко решение:

using System;
class Program
{
  static void Main(string[] args)
  {
    for (int i=1;i<=10;i++)
    {
      Console.WriteLine(new string('*',i));//триъгълник с връх нагоре
    }
  }
}

0
theoutlowtorn avatar theoutlowtorn 0 Точки

Бих искала да се включа и с мой казус по тази задачка :) Реших я по начина описан в линка с упражненията и се получи ок /както с качила по-горе решението си/.После реших да опитам да я реша по друг начин и прегледах пак лекцията, където се правиха елхичките и взаимствах от там...да , ама в IntelliJ Idea като стартирам кода нито ми излиза някакво решние, нито ми посочва грешки. Явно са много такива, но пък си стои празно в конзолата. Та, моля да ми посочите грешките, за да си ги оправя. Благодаря предварително. Ето го и кода:

public class NewTriangleOf55Stars {
    public static void main(String[] args) {
            Scanner scanner = new Scanner(System.in);
            Object console;
            int n = Integer.parseInt(scanner.nextLine());

        for( int i = 1; i<= 10; i++){
            String asterisks = new String(new char[i]).replace("\0","*");
            System.out.println(asterisks);
        }

    }
}
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.