Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Трябваше да кажеш, че това е най - доброто решение от всички предложени (ако това си имал предвид), сега някой те е помислил за самохвалко и ти е цъкнал -1-ца :).laughing

0
zontak avatar zontak 457 Точки

 @milen8204 :) Не ми е за точките.. ;д тези хора дето ми ги дават даже изражението на лицето не могат да ми променят. Такива клавиатурни форумни мишлета са скилнати само докато са анонимни.. на живо не могат 2 изречения да свържат :) Ии това не са мой думи в коментара дето съм дал решението ;д Това са думите на лектора които изнасяше лекцията днес от 14 до 18 часа.. :)) Хубаво е тези умни хакерчета дето искат да кажат нещо да го кажат.. а не да цъкат минуси , щото така не мога да разбера по-добро решение ли предлагат или какво? :дД

4
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Сега прегледах решението ... защо има в "bits2456 >>= 21;" равно, не мога да си обясня не е ли излишно?

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки
Малко е рано за тази тема, все пак домашно все още няма :)
0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

правилно се е сетил колегата да има готова тема за 3тото.

мога да ви издам че първата задача е :

Напишете израз, който да проверява дали дадено цяло число е четно или нечетно.

а може и да бъркам

6
birkoff avatar birkoff 46 Точки
За да не проверявате числата от 0-9, 1по1 (както струва ми се видях в няколко от кандидат решенията).. малко помощ..... 
int eChetno ( int i )
{
  return i % 2 == 0;
}



(Поправка, по-долу виждам, че става въпрос за прости числа а не за четни и нечетни. My Bad!
0
rosenrusev avatar rosenrusev 175 Точки
Дано примера, който даваш бъде последван и за останалите домашни :)
3
coaster avatar coaster 412 Точки
Така. Да започнем по същество тогава :)

PROBLEM 8 - PRIME NUMBER CHECK

Имам въпрос относно проблем 8 - проверка за просто число. Написах следното нещо: http://pastebin.com/ifKTeYYb и то работи без грешка (нали като изключим, че отново нямам try-catch блок). Обаче много ме човърка как да го направя с boolean. Въртях и измислих вероятно нов език за програмиране, но не успях да измисля нещо кой знае колко гениално, или поне не толкова умно, че да работи без да гърми / да ме дразни с индийството си. Моля ако някой има идея как да се направи тази задача с bool expressions, нека сподели.
4
P.Kostadinov avatar P.Kostadinov 41 Точки
Тук може да намериш алтернативно решение на задачата без цикъл само с bool. Не е гениално, но работи :)
2
beBoss avatar beBoss 507 Точки

Коя е 8-ма задача? От къде може да се изтеглят задачите?

Иначе, ето едно решение с bool. => Цък

5
KeepAlive avatar KeepAlive 0 Точки

@beBoss, много добро решение е първото - first!

0
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравейте отново. Имам въпрос, свързан с лекцията, и по-точно с един от операторите за битови операции.

getCurrentBit

Как да разбирам действието на оператора >> ? Премества дадения бит с една позиция надясно? Или премества бита в началната нулева позиция? Или нещо съвсем различно..?
ПП: Това се ползва за задача 11 от домашното.

EDIT: А, разбрах го. Ще го опиша в случай, че някой има същото затруднение.

В n се запазва числото, чието битово представяне ще използваме. В р се запазва числото за позицията на търсения бит.
Всъщност n >> p се "превежда" по следния начин: Взимаме числото n и преместваме битовете му с p на брой позиции надясно, и запазваме резултата в променливата nRightP.
Смисълът на следващата операция (int bit = nRightP & 1;) е такъв: ако nRightP = 0, 0 & 1 ще даде резултат 0, което всъщност е битът на позиция р. И обратно, ако nRightP = 1, операцията 1 & 1 ще даде 1.

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
Числото след >> (в случая p) указва колко позиции надясно искаме да преместим.
2
externo avatar externo 119 Точки

премества го с p позиции надясно и реже тези които излизат от обхват(които "излизат от екрана" надясно)

ако преместването е наляво, се добавят 0-и(нули) на незаетите позиции отдясно

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки
Оператора >> взима най-първи бит от дясно и просто го маха и по този начин всички битове (0 и 1ца) се изместват надясно.
0
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки
Не съм съгласен с автора на темата ! Добре ще е по елементарните задачи да се пускат тук, да. Но като цяло има задачи които биха изисквали много по голямо обсъждане и коментиране , което не е подходящо да с е прави в тема която преди това са се обсъждали 10 други неща , защото хората после няма да си играят да търсят из страницте на темата къде точно е обсъждъна задачата която ги интересува, ще стане много голяма каша. По добре е да има отделен, добре именуван пост по всяка задача която има нужда от по задълбочено обсъждане, от колкото всички задачи да са завряни в една тема.
5
zontak avatar zontak 457 Точки

Прав си брааат.. От сега натам си поствайте по тема за задачка ( даже по няколко теми на задачка ) и готово :)))

9
Roberto avatar Roberto 56 Точки

Според мен е хубаво да има такава тема за обсъждане на задачите,а след това може да се направи друга тема с решението на всичките задачи с обяснението към тях събрани от тази тема тук.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

PrimeNumbers

Това е моето решение на задачата без никакви цикли. Смятам, че точно това се изисква като се казва да се напише израз, а не да се напише програма.

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Програмката работи, но с едно изключение. Дава true за числата 0 и 1, които не са прости числа.

0
externo avatar externo 119 Точки

Има грешка в примера на

Problem 10.       Point Inside a Circle & Outside of a Rectangle

отговора на колона inside K & outside of R е разменен за редовете:

2.5     1      no

2.5   1.5     yes

вярно е обратното:

2.5     1      yes

2.5   1.5     no

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Вече има тема за грешката.

https://softuni.bg/forum/questions/details/213

0
externo avatar externo 119 Точки

Благодаря, не го видях въпреки, че търсих, но все пак тук съм отбелязал и двете грешки.

0
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Аз нямам дадени такива стойностти - странно , ето ги моите :

/* Problem 7. Point in a Circle Write an expression that checks if given point (x, y) is inside a circle K({0, 0}, 2). * Examples: x y inside 0 1 true -2 0 true -1 2 false 1.5 -1 true -1.5 -1.5 false 100 -30 false 0 0 true 0.2 -0.8 true 0.9 -1.93 false */

 

Но и двете, които си дал са фалш  - не може точка с координата по-голяма от радиуса, да е вътре в кръга!

Имаш грешка в логиката на програмата.

-3
pdechkova avatar pdechkova 95 Точки

Здравейте, моят въпрос е относно 

Problem 3.  Divide by 7 and 5

Write a Boolean expression that checks for given integer if it can be divided (without remainder) by 7 and 5 in the same time.

При въвеждане на "0" ми дава True, а в примера е False.

0
externo avatar externo 119 Точки

защото 0 се дели на всичко :) и дава 0, направи проверка на вкараното число дали е 0 изрично преди кода да проверяваш дали се дели на 5 и 7

1
pdechkova avatar pdechkova 95 Точки

И аз така мислих да направя, но реших, че може да има и друг вариант.

Благодаря ти :)

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Май имаш грешка в кодът, при мен когато деля на 0 резултатът е False.
http://dotnetfiddle.net/a3DY1n

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.