Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

Programming Fundamentals - Lists Exercises - Problem {01} - [Max Sequence of Equal Elements]

Здравейте колеги,

Реших да порешавам малко задачки от предстоящото днес упражнение за листове и тъкмо си помислих, че съм решила първата и пускам в джъдж и ми дава 85/100 (четвъртия тест не минава). Та ако някой има предложения къде може да ми е грешката нека каже.

Ето задачката.

Това е моят код.

0
Fundamentals Module
icowwww avatar icowwww 2673 Точки
Best Answer

 Ами ако най-дългата поредица е само от 1 число? Да няма повтарящи се числа?

За да не променя решението вмъкнах един bool found = false;

и после проверка най-долу ако не е намерило поредица да изпише първото число

https://pastebin.com/3F56QXiD

1
10/10/2017 16:18:16
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Да, това е решението, но защо се очаква да изпишем първото число ако нямаме повтарящи се елементи нямам идея... 

0
icowwww avatar icowwww 2673 Точки

очаква се, защото цикъла минава пряз всяко число от листа и проверява колко дълга е повтарящата се редица от това число. Ако вземе първото число и то няма следващо повтарящо се, това е най-дългата редица(дължина=1). След това като мине през целия лист и всички редици са с по едно число няма коя от тези редици да бие първата по дължина и затова си остава тя най-дълга

Направих го с такава проверка за да не променя решението, тъй като на места броячите започват от единица и бъркат логиката от по-горе

0
10/10/2017 16:35:52
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Имам предвид, че е странно да се счита дадено число за редица от повтарящи се числа с дължина 1. Зависи как ги дефинираме нещата предполагам, но поне би трябвало да го пише в условието, тъй като обратното определено ми изглежда по-логично (да пишем, че няма такава редица примерно). 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.