Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

repsich avatar repsich 2 Точки

SSD на лаптоп

Здравейте, мисля да си закупя този лаптоп https://www.ozone.bg/product/laptop-acer-predator-helios-300-intel-core-i7-7700hq-up-to-3-80ghz-6mb-17-3-fullhd-1920x1080-ips-anti-glare-hd-cam-16gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-ddr5-802-11ac-bt-4-0-backlit-keyboard-linux-black/ въпросът ми е дали мога да си добавя после SSD диск, защото ми трябва, а съм се спрял на този лаптоп. който няма SSD.  Благодаря предварително !

Тагове:
0
Хардуер
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Защо си се спрял на този твърде скъп според мен лаптоп - не, че не е добър, даже е доста, доста добър, но...е твърде скъп.

И да може да му добавиш после SSD диск - виждам, че има допълнителен слот: M.2 2280 на който може да му добавиш SSD, отделно от този дето има сега - 1TB. Виж още един сайт за характеристиките му:

https://www.notebookcheck.net/Acer-Predator-Helios-300-7700HQ-GTX-1060-Full-HD-Laptop-Review.242962.0.html

 

0
repsich avatar repsich 2 Точки

Спрял съм се на него защото ще пазарувам от Ozone.bg и това за сега най-много ме впечатли. Търся нещо, което няма да има проблем в близките години да подкарва тежки игри на високо качество

2
bringi avatar bringi 6 Точки

Здравей,

1. Относно SSD можеш да подкараш на всяка машина. Следствието от това ще е бързодействие. Последиците може да си прецакаш данните. Защо? - Защото трябва да се внимава какъв тип SSD ще се сложи и за какво ще се ползва. Имай предвид, че SSD-та не са много издръжливи във времето, особенно евтините. има няколко основни параметъра които трябва да се взимат под внимание при избора на SSD.
2. Допълнително можеш да си сложиш втори диск с по голям капацитет задължително на 7200rpm. Добавя се на втори слот или на мястото на ДВД-то, като самото ДВД можеш да го ползваш с външна кутия през USB интерфейс примерно.
3. Ако ще натоварваш машината подобре да вземеш нещо качествено - примерно HP или DELL. При такива машини всичко е оптимизирано спрямо елементите и в дълъг план на ползване винаги остават номер 1.
4. Внимавай за процесора, не всичко е само генерация. 

5. RAM паметта също е важна колктото повече толкова повече. дори да не успееш да имаш 32GB в началото, е добре да имаш възможност да добавиш над 8 или 16GB.

Смених стария 8 годсишен HP EliteBook Mobile Workstation 8730w с Q900 процесор, който надградих с SSD 256GB с този вариант, който си взех преди 2 месеца: Единствения проблем за стария лаптоп е, че не мога да увелича RAM паметта над 8GB. Иначе работи безотказно.

DELL Precision M4800

Дисплей: 15.6" FULL HD
Процесор: Intel Core i7, 4800MQ 2700Mhz 6MB 4 cores, 8 threads
RAM памет: 32GB DDR3
Хард диск: SSD 512 GB
Видео карта: NVIDIA Quadro K2100M

Оптично у-во    Slim DVD-RW
Интерфейси    USB 3.0,
Без операционна система
Camera WWAN HDMI eSATA DisplayPort
Батерия Статус   ОК,  Нова
Гаранция    12 месеца (може да се удължи с 1 година)

Все още не съм сменил ДВД-то с HDD, но и това ще стане като ми остане време да прехвърлям информацията.

Ако имаш нужда от помощ пиши ми на лично.

Поздрави

0
SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

Здравей, аз също съм се ориентирла към покупата на нов компютър и преглеждах този модел (само че 15-инчовия).

При него особеното е, че можеш много лесно да смениш раба и HDD-то и на негово място да сожиш 2,5'' SSD, но за да сложиш M.2 type трябва да отвориш задния панел, а това си е доста развиване на болтчета.

Но не е невъзможно, а и лаптопът има празен порт за този тип SSD, така че отговорът на въпросът ти е да, можеш да си добавиш SSD.

Ето един сайт от който аз вероятно ще поръчам SSD, понеже са на по-добри цени от тези в България.  :) 

0
30/10/2017 10:08:31
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Поръчвал съм SSD-та и друга техника много пъти и със сигурност мога ти кажа, че най-евтино (и най-надеждно!) е от сайта на производителя, стига да ship-ват в България. Ако пък не ship-ват, то amazon и ebay (или aliexpress в краен случай) са твойте приятели.

-1
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Пичове, не знам за каква цел са ви нужни такива лаптопи, но ако е само за софтуни и за домашно програмиране, наистина е прекалено. За тия пари може да сглобиш доста читава десктоп машинка.
Ако ли пък ви трябват за гейминг - не съществува такова нещо наречено "гейминг лаптоп". 

Само за референция моя лаптоп е за 600лв + ssd за 150 = 750 и ми върши повече от прекрасна работа за обучение и т.н.
Даже подкарва Skyrim! smiley

1
02/12/2017 13:36:09
bringi avatar bringi 6 Точки

Въпросът е за лаптоп и SSD.
А за какво ще го ползва и и как си е негова работа.
Не всичко в живота е само програмиране.... :)

 

Сърдечни пооздрави.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.