Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
repsich avatar repsich 2 Точки

SSD на лаптоп

Здравейте, мисля да си закупя този лаптоп https://www.ozone.bg/product/laptop-acer-predator-helios-300-intel-core-i7-7700hq-up-to-3-80ghz-6mb-17-3-fullhd-1920x1080-ips-anti-glare-hd-cam-16gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-ddr5-802-11ac-bt-4-0-backlit-keyboard-linux-black/ въпросът ми е дали мога да си добавя после SSD диск, защото ми трябва, а съм се спрял на този лаптоп. който няма SSD.  Благодаря предварително !

Тагове:
0
Хардуер
koksibg avatar koksibg 878 Точки

Защо си се спрял на този твърде скъп според мен лаптоп - не, че не е добър, даже е доста, доста добър, но...е твърде скъп.

И да може да му добавиш после SSD диск - виждам, че има допълнителен слот: M.2 2280 на който може да му добавиш SSD, отделно от този дето има сега - 1TB. Виж още един сайт за характеристиките му:

https://www.notebookcheck.net/Acer-Predator-Helios-300-7700HQ-GTX-1060-Full-HD-Laptop-Review.242962.0.html

0
repsich avatar repsich 2 Точки

Спрял съм се на него защото ще пазарувам от Ozone.bg и това за сега най-много ме впечатли. Търся нещо, което няма да има проблем в близките години да подкарва тежки игри на високо качество

2
bringi avatar bringi 6 Точки

Здравей,

1. Относно SSD можеш да подкараш на всяка машина. Следствието от това ще е бързодействие. Последиците може да си прецакаш данните. Защо? - Защото трябва да се внимава какъв тип SSD ще се сложи и за какво ще се ползва. Имай предвид, че SSD-та не са много издръжливи във времето, особенно евтините. има няколко основни параметъра които трябва да се взимат под внимание при избора на SSD.
2. Допълнително можеш да си сложиш втори диск с по голям капацитет задължително на 7200rpm. Добавя се на втори слот или на мястото на ДВД-то, като самото ДВД можеш да го ползваш с външна кутия през USB интерфейс примерно.
3. Ако ще натоварваш машината подобре да вземеш нещо качествено - примерно HP или DELL. При такива машини всичко е оптимизирано спрямо елементите и в дълъг план на ползване винаги остават номер 1.
4. Внимавай за процесора, не всичко е само генерация. 

5. RAM паметта също е важна колктото повече толкова повече. дори да не успееш да имаш 32GB в началото, е добре да имаш възможност да добавиш над 8 или 16GB.

Смених стария 8 годсишен HP EliteBook Mobile Workstation 8730w с Q900 процесор, който надградих с SSD 256GB с този вариант, който си взех преди 2 месеца: Единствения проблем за стария лаптоп е, че не мога да увелича RAM паметта над 8GB. Иначе работи безотказно.

DELL Precision M4800

Дисплей: 15.6" FULL HD
Процесор: Intel Core i7, 4800MQ 2700Mhz 6MB 4 cores, 8 threads
RAM памет: 32GB DDR3
Хард диск: SSD 512 GB
Видео карта: NVIDIA Quadro K2100M

Оптично у-во    Slim DVD-RW
Интерфейси    USB 3.0,
Без операционна система
Camera WWAN HDMI eSATA DisplayPort
Батерия Статус   ОК,  Нова
Гаранция    12 месеца (може да се удължи с 1 година)

Все още не съм сменил ДВД-то с HDD, но и това ще стане като ми остане време да прехвърлям информацията.

Ако имаш нужда от помощ пиши ми на лично.

Поздрави

0
SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

Здравей, аз също съм се ориентирла към покупата на нов компютър и преглеждах този модел (само че 15-инчовия).

При него особеното е, че можеш много лесно да смениш раба и HDD-то и на негово място да сожиш 2,5'' SSD, но за да сложиш M.2 type трябва да отвориш задния панел, а това си е доста развиване на болтчета.

Но не е невъзможно, а и лаптопът има празен порт за този тип SSD, така че отговорът на въпросът ти е да, можеш да си добавиш SSD.

Ето един сайт от който аз вероятно ще поръчам SSD, понеже са на по-добри цени от тези в България.  :) 

0
30/10/2017 10:08:31
msmilkoff avatar msmilkoff 344 Точки

Поръчвал съм SSD-та и друга техника много пъти и със сигурност мога ти кажа, че най-евтино (и най-надеждно!) е от сайта на производителя, стига да ship-ват в България. Ако пък не ship-ват, то amazon и ebay (или aliexpress в краен случай) са твойте приятели.

-1
msmilkoff avatar msmilkoff 344 Точки

Пичове, не знам за каква цел са ви нужни такива лаптопи, но ако е само за софтуни и за домашно програмиране, наистина е прекалено. За тия пари може да сглобиш доста читава десктоп машинка.
Ако ли пък ви трябват за гейминг - не съществува такова нещо наречено "гейминг лаптоп". 

Само за референция моя лаптоп е за 600лв + ssd за 150 = 750 и ми върши повече от прекрасна работа за обучение и т.н.
Даже подкарва Skyrim! smiley

1
02/12/2017 13:36:09
bringi avatar bringi 6 Точки

Въпросът е за лаптоп и SSD.
А за какво ще го ползва и и как си е негова работа.
Не всичко в живота е само програмиране.... :)

Сърдечни пооздрави.

0