Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
IlianStefanov2003 avatar IlianStefanov2003 -7 Точки

Браузърна игра

Здравейте 

тръгнал съм да правя браузърна игра между икариам и империя онлайн но не знам откъде да тръгна-някой може ли да ми даде нещо като насоки- и какви езици ще ми трябват-знам че ще ми трябва HTML and CSS, Java Script, PHP-друго не знам какво друго а и SQL Server-засега моят стар компютър ще ми е сървъра-защото играта не е толкова известна че да ми трябва много място и т.н.-тя още не е създадена-направих няколко страници на играта с html код-ще се радвам да помогнете с нещо като идеи и линкове към различни неща като туториали или книги

Тагове:
-1
Общи приказки
cvetomirG avatar cvetomirG 133 Точки

Има free clones на ikariam в интернет, свали ги и прегледай какво са направили до момента и extend-ни написаното.

0

може ли линк или това за клоновете ада го напиша в google-от там да взема кода или да го разуча какво представлява?

0

Не намирам в интерент -намерих само един clone и ми пишеше че няма достъп до този сайт-????

0
george.hd avatar george.hd 39 Точки

До колкото си спомням Иван Йонков прави някакъв уъркшоп стъпвайки върху идеята за браузърна игра. Потърси лекциите, които е водил по php и по - конкретно mvc. Сигурен съм, че чисто концептуално ще ти се изяснят много неща и ще намериш много полезна информация не само за браузърните игри. Успех! 

0

ок ще го намеря-аз търсих в търсачката за PHP и намерих MVC Framework супер-значи ще ми свърши работа ок-на единият курс не ми даде достъп ами написа че само потребителите които са се записали имат достъп ама нищо-намерих го същият по-стар така че...

0