Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AnnaProgrammer avatar AnnaProgrammer 74 Точки

[Programming Fundamentals] Проблем със задача Hands of Cards

Здравейте,

Доста се мъчих на тази задача и накрая пак за Слав не ми се получава, а за Пешо и за Пешослав всичко е наред.

Няма да поставям код, защото стана доста дълъг и объркващ, пък и проблема идва още от условието (но ако мислите, че е необходимо, ще го поставя):

Първите карти, които Слав изтегля, са: 3H, 10S, JC, KD, 5S, 10S => общо 146

Вторите са: 6H, 7S, KC, KD, 5S, 10C => общо 115

Но KD и 5S се повтарят, така че във второто тесте махаме KD (13 * 2 = 26) и 5S (5 * 4 = 20) и става => 115 - (26 + 20) = 69

Значи първото + второто тесте дава общо => 146 + 69 = 215

А в очакваният изход е 175. Пропускам ли нещо? Калкулациите в програмата ги проверих няколко пъти и не са грешни, сметнах и с калкулатор и пак се получава толкова, пък и имайте предвид, че за Пешо и Пешослав всичко е точно. Къде греша?

Тагове:
0
Programming Fundamentals
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

10S се повтаря в първата ръка още и се очаква също да я премахнем. Като извадиш и тази карта, резултатът идва точно :)

0
AnnaProgrammer avatar AnnaProgrammer 74 Точки

Ох как не забелязах, проверила съм за повтарящи се карти но чак след като се добави и второто тесте (не знам защо, явно доста съм се уморила laugh). Благодаря! 

0
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Това е моето решение на тази задача: https://pastebin.com/HKmkapvd

Мъчих я 1 час с дебъгване и накрая успях да взема 100/100 в judge и един нулев тест неминаващ. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.