Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Propartise avatar Propartise 0 Точки

Проблем със въвеждане на код във IntelliJ Idea

Здравейте когато напиша този код за пресмятане на лице на квадрат със страна А ми показва на примерът от учебника че уравнението трябва да бъде пресмятано на квадрат а с този код Немога да извърша пресмятане може ли да ми помогнете моля.Другият  ми въпрос е което не разбирам защо вкарваме във кодът :

1.Scanner scanner = new scanner 

 Scanner(System.in);

 

2.int a=scanner.nextInt();

 

import Java.util.Scanner;

public class SquareArea{

public static void main(String[]args)

Scanner scanner = new scanner 

 Scanner(System.in);

System.out.print("a=");

int a=Scanner.nextInt();

int area=a*a;

System.out.print("area=");

System.out.println(area);

}

}

Тагове:
0
Programming Basics
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Значи трудно се разбира какво точно питаш че нещо си изпуснал в писането си точки и запетайки, но  ако търсиш къде ти е проблема в задачата то отговора е в "int a=Scanner.nextInt();"

Когато въвеждаш Integer  трябва да изглежда така: 

int a=Integer.parseInt(scanner.nextLine());

Освен това Scanner scanner = new Scanner(System.in); трябва да е на един ред а ти си го смъкна на втори с един излишен Scanner.

Реално кода ти трябва да изглежда така:

import java.util.Scanner;


public class SquareArea1{
    public static void main(String[]args){
    Scanner scanner = new Scanner(System.in);

System.out.print("a=");
    int a=Integer.parseInt(scanner.nextLine());
    int area=a*a;
System.out.print("area=");
System.out.println(area);
}
}

 

Просто оправих Scanner  както и Integer и работи, надявам се да съм бил полезен с обяснението. Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.