Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки

[Exercises] Programming Fundamentals - Regex Expressions - Problem{3} - Camera View

Програмата ми се компилира и работи добре с примерите, както и с други примери, но Judge ми дава:

"Грешка при компилацията" - Argument 1: cannot convert from 'string' to 'char'"

Някой може ли да помогне с откриването на грешката в кода: https://pastebin.com/2RepB3Eh

Тагове:
0
Programming Fundamentals
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки
Best Answer

Split метода на 15-ти ред не приема само стрингове като аргумент. Единият вариант да сплитнеш по стринга е да ползваш Regex.Split(picture, pattern), а другият е със стандартния Split, но иска Split(new string[] {pattern}, StringSplitOptions...). 

1
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Пробвай да смениш

string view = new string(camera.Skip(skip).Take(take).ToArray());

с new char, понеже е само 1 символ.

1
MilenaSl avatar MilenaSl 161 Точки

В променливата view очаквам да се запише новата дума за печатане и то така се получава при мен, само Judge ми дава грешка при компилирането. Тоест view не е само един символ. Все пак пробвах да го променя, както каза, но VS ми го подчерва отвсякъде.

Промених само cameras от стринг на char[], въпреки че то е същото.

char[] camera = cameras[i].ToCharArray();
string view = new string(camera.Skip(skip).Take(take).ToArray());

0
29/10/2017 08:38:03
AtanasovAtanas avatar AtanasovAtanas 414 Точки

string[] cameras = picture.Split(pattern.ToCharArray());

Ако искаш да използваш regex за сплита - Regex.Split(picture,pattern)

1
28/10/2017 21:55:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.