Loading...
VladimirD avatar VladimirD 12 Точки

[Java Basics] Volleyball Проблем със закръглянето

Задача: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/153#11

Код: https://pastebin.com/Jq2kPDi1

 

Задачата няма проблем с тестовите входове, но в judge дава 50 точки, защото на места закръгля грешно.Моля някой да ми помогне да си открия грешката! Благодаря предварително!

Тагове:
0
Programming Basics 30/10/2017 19:33:14
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки
Best Answer

Здравей,

проблема при теб е не в закръглянето, а в това, че в променлива тип double делиш две цели числа:

saturdayGames = freeWeekends * 3/4;
        holidayGames = holidays * 2/3;

и в двете проверки трябва да е:

saturdayGames = freeWeekends * 3/4,0;
        holidayGames = holidays * 2/3,0;

 

2
VladimirD avatar VladimirD 12 Точки

Благодаря за бързият отговор :)

1
VladimirD avatar VladimirD 12 Точки

Намерих си грешката ... Поради някаква причина

saturdayGames = freeWeekends * 3.0/4;
holidayGames = holidays * 2.0/3;

 

трябва да се делят така ... ако някой ми обесни защо ще съм благодарен :)

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Едното число трябва да е реално при деление на цели числа в променлива double. Или слагаш точка 0, или ако делиш с променлива (пак цяло число), променливата умножаваш по 1.0  :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.