Loading...
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

03. Phoenix Grid Progr. Fund. Extended Retake Exam - 04 Sept 2017 Part II 03. Phoenix Grid

Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с трета задача от проведения на 4 септември поправителен изпит от курса  Progr. Fund. Extended. Каквото да правя получавам 80 точки и не мога да разбера къде греша. Моля за малко помощ и благодаря предварително. Това е кодът: https://pastebin.com/S8aNR9zT

Тагове:
0
Programming Fundamentals
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Задачата я решавам без regex. Не знам, може би начинът ми на решение не е правилен.

0
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Благодаря много.

0
T_Stoyanov avatar T_Stoyanov 0 Точки

fbinnzhivko  решението ти дава 100/100 но е грешно. Пробвай да вкараш вход "___", "   ", "_@_", " sd"

Трябва ти още една проверка дали не съдържа _(underscore) или интервал, в условието изрично е казано че фразата не може да ги има.

0
nikiman8888 avatar nikiman8888 6 Точки

Ето още едно решение.Регекса е правилен.  https://pastebin.com/haRGv1uR

Кодът е малко по - дълъг, но е хубаво да се тренират методи и е по - четим.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.