Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

[Exam Problems] Programming Fundamentals - Problem{2} - Hornet Comm.

Здравейте, имам леко затруднение с втора задача от изпита по Programming Fundamentals от 26 февруаи 2017.

Ето линк към задачата.

Това е моето решение и джъджа ми дава 90/100 като осмият тест не тръгва. 

Ако някой има идеи къде може да ми е грешката нека каже :) 

Тагове:
0
Fundamentals Module
KrasiyMihajlov avatar KrasiyMihajlov 139 Точки
Best Answer

Не се проверяваш случая в който ти подават празен стринг на secondQuery -->> var secondQuery = inputTokens[1];

В този случай ти гърми  и не стига въобще до проверките. Успях да го докарам да не гърми, но пак има случай в който не ти хваща оптимално регекса.

Преправих ти малко кода и съм то го разписал за да видиш разликите регекса.

https://pastebin.com/rzZbqDG8

 

0
traykova44 avatar traykova44 93 Точки

Здравейте, ето го моят код  ->  https://pastebin.com/RVu5dhgs

,който е на половината задача, но не знам изобщо ще стане ли така.

Първия пример има сходство, но това, което не разбира е:

1.Защо не мога да направя reverse (пробвах как ли не).

2.Как да ми добавя повтарящ се ключ.

3.Защо това-   213094 <-> BeeQueenDown, се записва и при числата и при Broadcasts и при Messages .

 

Благодаря!

 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

  var recipient = new string(output.ToArray().Reverse().ToArray()); това тук няма никакъв смисъл  повтарящ се ключ няма как да добавиш това е идеята им да държиш даннните с уникален указател и по тях да ги намираш. Има един особен речник там е възможно но тои е доста странен и не е част от Pf тези структури се учат в курса структури от данни.

това е заради проверките ти,  и никъде не виждам да си променяш буквите от малки на големи и обрантото както е в условието.А какво разбираш под това да направиш reverse  не знам. виждам че си правила нещо в кода си  и е ок,но защо се опитваш да го направиш идея си нямам.

направих едно примерно решение сутринта но ми остана на настолния довечера ще го пусна но тук с регекс става доста по-лесно наистина.

https://regex101.com/ един много полезен тоол online

0
25/05/2018 17:55:36
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

 https://pastebin.com/0TMvPsFT ето както обещах 90/100 на едно място гърми за памет но мога да го оптимизирам малко с linq и тн. Реално нарочно не го променям защото първо че това е оригиналния код които ми отне ооколо 40 мин и второ на изпита наистина веднъж удариш ли резултат 70-80+ просто се продължава напред и ако ти остане време се връща човек да търси дребните детайли.

Дори сега като го гледам виждам какво мога да променя,и оптимизирам но всичко като идея си е вътре,тази задача си е за регекс и без него може да стане но има прекалено много подводни камъни да изгърмиш,по-скоро бих я почнал на ново ако бях на твое място.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.