Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

akiprov avatar akiprov 20 Точки

Programming Fundamentals - Exam - 26 February 2017 Part I - Hornet Wings

В примерите към тази задача е допусната логическа грешка.
Броят на почивките не е равен точно на flaps / endurance. Трябва да се извади една единица.
Последната почивка се случва след пресичане на финиша, когато хронометъра вече е спрян.
Давам пример:
2000 flaps
500 endurance
=> 4 отсечки, за които се изразходва по 500 енергия, но само 3 спирки за почивка между всяка от тях:
СТАРТ
изразходване на 500 енергия;
(1) почивка между отсечки 1 и 2
изразходване на 500 енергия
(2) почивка между отсечки 2 и 3
изразходване на 500 енергия
(3) почивка между отсечки 3 и 4
изразходване на 500 енергия
ФИНАЛ
-почивка, след края на състезанието, която не трябва да има отношение към времето необходимо за завършване

1
Programming Fundamentals
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки
uint flaps = uint.Parse(Console.ReadLine());
double FiveMeterPerThousandFlaps = double.Parse(Console.ReadLine());
uint rest = uint.Parse(Console.ReadLine());
Console.WriteLine("{0:f2} m.",(flaps/1000)*FiveMeterPerThousandFlaps);
Console.WriteLine("{0} s.", (flaps/100) + ((flaps / rest)*5));

Ето решението на задачата колега.

Мисля че си объркал задачата, защото входа е :

2000
5
200

а изхода :

10.00 m.
70 s.

и коментара към него : 

The contestant has chosen to do 2000 wing flaps. 
He moves 5 meters per 1000 wing flaps.
He rests every 200 wing flaps for 5 seconds.
The distance is (2000 / 1000) * 5 = 2 * 5 = 10.00 meters.
The hornet flaps 100 times for a second, so 2000 / 100 = 20 seconds. 
But it also rests for 5 seconds every 200 flaps.
(2000 / 200) * 5 = 10 * 5 = 50; 20 + 50 = 70 seconds.

 

0
01/11/2017 18:07:50
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Мисля, че не разбирате какво искам да кажа, колега.
Имам 100/100 точки в Judge, но решението, което пуснах, за да ги получа не трябва да се счита за вярно, защото е базирано на грешна логика.
Не знам защо копирате целия документ във форума. Може би смятате, че не мога да чета?
Хайде сега вие внимателно прочетете това, което копирахте и ми кажете откривате ли нещо съмнително в тия два реда:

But it also rests for 5 seconds every 200 flaps.

(2000 / 200) * 5 = 10 * 5 = 50; 20 + 50 = 70 seconds.

Ако трябва да изминете 1км, но имате нужда от почивка на всеки 500м, 2 пъти ли ще почивате или веднъж преди да се считате пристигнал?
След като вече сте пристигнал трябва ли да продължи да ви се начислява време за почивка или не?

1
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

написах че може би си грешил задачата щото си писал :

2000 flaps
500 endurance

а пък ти липсва distance for 1000 wing flaps.

0
01/11/2017 19:24:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.