Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

[Exam Problems] Programming Fundamentals - Problem {4} - Pokemon Evolution

Здравейте, имам затруднение с четвърта задача от изпита на 09 юли. Ето линк към задачката. Затрудних се с принтирането на evolutionIndex по descending. Първо опитах по този начин, но се оказа че с речник няма да стане понеже може индексите да се поврарят и затова ми гърмяха 6 теста, след това го направих  с лист така обаче стигнах до сортирането и не знам как точно да го направя. Така пак дава 40/100, но има напредък - не гърмят, а са грешни :D. Ще се радвам ако някой може да съдейства за сортирането, че много се ядоствам вече няколко часа я мъча. 

Тагове:
0
Fundamentals Module
SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

Мерси, аз си открих грешката и я оправих просто ми куцаше Lambda-та, ето допълненото решение

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

Мисля че грешката не е точно в сортирането а в избора на колекция и добавянето в нея - създаваш си лист от стрингове които много трудно ще сортираш по всеки 2ри стринг , ако ползваш речник от стринг и друг речник  неможеш да добавяш еднакви стрингове с различни или еднакви стоиности .

Може би наи удачно би било да ползваш едно от следните:

- собствен клас със ево и индекс 

- tuple<key, value>

- или съответно keyValuePair<key, value>

Последните две се държат като речник но имат само един ключ и една стоиност и са readonly  но така или иначе няма нужда по условие да им променяш стоиностите .

Така при получената колекция -

Речник<покемон, лист<тупъл<ево, индекс>>>

Можеш да си отпечаташ в форееч покемона и в друг вложен да сортираш листа по валюто.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.