Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

[Exam Problems] Programming Fundamentals - Problem {4} - Pokemon Evolution

Здравейте, имам затруднение с четвърта задача от изпита на 09 юли. Ето линк към задачката. Затрудних се с принтирането на evolutionIndex по descending. Първо опитах по този начин, но се оказа че с речник няма да стане понеже може индексите да се поврарят и затова ми гърмяха 6 теста, след това го направих  с лист така обаче стигнах до сортирането и не знам как точно да го направя. Така пак дава 40/100, но има напредък - не гърмят, а са грешни :D. Ще се радвам ако някой може да съдейства за сортирането, че много се ядоствам вече няколко часа я мъча. 

Тагове:
0
Fundamentals Module
SlavyanaChonovska avatar SlavyanaChonovska 48 Точки

Мерси, аз си открих грешката и я оправих просто ми куцаше Lambda-та, ето допълненото решение

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

Мисля че грешката не е точно в сортирането а в избора на колекция и добавянето в нея - създаваш си лист от стрингове които много трудно ще сортираш по всеки 2ри стринг , ако ползваш речник от стринг и друг речник  неможеш да добавяш еднакви стрингове с различни или еднакви стоиности .

Може би наи удачно би било да ползваш едно от следните:

- собствен клас със ево и индекс 

- tuple<key, value>

- или съответно keyValuePair<key, value>

Последните две се държат като речник но имат само един ключ и една стоиност и са readonly  но така или иначе няма нужда по условие да им променяш стоиностите .

Така при получената колекция -

Речник<покемон, лист<тупъл<ево, индекс>>>

Можеш да си отпечаташ в форееч покемона и в друг вложен да сортираш листа по валюто.

0