Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kossyo avatar kossyo 1 Точки

Java online compiler won't read data input

Здравейте, колеги,

 

имам следния проблем. Опитвам се да използвам онлайн компилатор compilejava.net., вкъщи си имам intelliJ, но не мога да го инсталирам на компютъра ми на работа, затова докато съм на работа използвам онлайн компилатори като compilejava.net, но не мога да го накарам да чете данни от конзолата. Ето кратък примерен код, който си работи на intelliJ, а в compulejava ми дава NoSuchElementException. Как да го подкарам?

 

import java.util.Scanner;

public class HelloWorld {

public static void main (String[] args) {

Scanner scanner = new Scanner(System.in);

int a = Integer.parseInt(scanner.nextLine());

if (a%2 == 1)

System.out.println("Odd");

else

System.out.println("Even");

}

}

 

предварително благодаря!

константин коев

martinml avatar martinml 297 Точки

Като гледам compilejava.net няма възможност за четене от конзолата, пробвай с този компилатор, като въведеш входа в таб "Stdin" преди да го пуснеш.

1
kossyo avatar kossyo 1 Точки

Здравей, благодаря ти за бързия отговор. 

Получавам съобщение за грешка [object Object] със жълт триъгълник с удивителна, и изглежда все едно зарежда, а всъщност е забило. Има ли някакъв друг компилатор с възможност за входни данни?

 

 

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

може да си ги хардкодваш примерно int a = 5;

0
kossyo avatar kossyo 1 Точки

Ясно, ама трябва да има начин да си ги вкарвам като хората. На С# примерно компилаторът (dotnetfiddle.net) си работи безпроблемно, та затова си мисля че трябва да има нещо подобно и за Джава, надявам се... а, дано

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Може да пробваш това пише че не трябва инсталация и можеш да си го запишеш на флашка виж описанието долу където пише ATTENTION

0
kossyo avatar kossyo 1 Точки

Мерси за идеята, но проблемът е, че в работата ми компютрите са със супер много рестрикции и няма да стане с флашката. Даже не знам дали ше мога да изключа добавките, за да сработи идеята на martinml с другия компилатор Ако не стане, май ще трябва наистина да си ги хардкодвам или да си намеря друг компилатор. Любопитно ми е дали има някаква конкретна причина при онлайн компилаторите на Java да е толкова сложно, при положение, че на C# например, почти всички онлайн компилатори си тръгват веднага... ? 

0
Aleximandar avatar Aleximandar 0 Точки

Ето решение за проблема (по-добре късно, отколкото никога):

https://www.codechef.com/ide

Трябва да цъкнеш чафка на Custom input, за да можеш да въвеждаш данни.

Също така данните се въвеждат в полето на Custom input преди да се рънне кода!

0
kossyo avatar kossyo 1 Точки

Здравей, 
благодаря за отговора. Дава ми Submission limit reached изглежда е платен...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.