Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

freelylost avatar freelylost 2 Точки

[Judge] Programming Basics Java - Simple Loops, Odd Even Sum задачата не дава пълни точки

Това ми е кодът: https://pastebin.com/rs4DNYcX

Решава задачата, но нещо по средата не е наред и системата не ми дава пълни точки. Някой да знае защо?

(Аз се присъединих по средата на курса и се опитвам да наваксам бързо с това домашно преди сряда. Тоест не съм имала времето да си прегледам всички материали още, иначе сигурно нямаше да се налага да питам... Но като гледам, има доста въпроси по тази задача май...)

 

 

0
Programming Basics 07/11/2017 17:34:02
freelylost avatar freelylost 2 Точки

Оправих тази част, но не е достатъчно:

if (evensSum == oddsSum) {
    System.out.println("Yes");
0
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Примерно решение: https://pastebin.com/0R4h5NvA дано да ти бъде полезно

0
freelylost avatar freelylost 2 Точки

Много благодаря, това дава пълни точки, като не сложих package реда, както се препоръчва. :)

Според мен в Judge има проблем за тази задача, обаче. Няма разлика в логиката, освен една допълнителна променлива... Или аз не виждам...?

0
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Не се притеснявай. Не мисля, че има някакъв проблем.

0
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Само трябва да махнеш проверката за броя на числата, които да бъдат прочетени от конзолата и кодът ти ще мине със 100 точки. Макар, че виждам логиката да бъде направена такава проверка, те съветвам да избягваш проверките за вярност на въведените числа, освен ако не е изрично казано в условието на задачата. Иначе judge се сърди и не дава точки понякога.

Също така "0 % 2 == 0" и се счита за четно число (макар че в математиката се счита за неутрално число). Малко ти преработих  условията на for цикъла, за да е по-лесно проследим (и без тази преработка кодът би дал 100 точки).

Ето го леко промененият код: https://pastebin.com/gLpdhme4

0
07/11/2017 19:42:13
freelylost avatar freelylost 2 Точки

МНОГО благодаря за подробното обяснение! Наистина - само като откоментирах while проверката и мина без проблем. На предишните няколко задачи пак я имах тази проверка и не ми дойде на ума, че може тя да е проблемът тук, но очевидно е!

Да, цикълът наистина може да е по-разбираем. Благодаря за преработката, прав си,  по-лесно се чете така.

0
freelylost avatar freelylost 2 Точки

Малка поправка също, след тестовете, трябва да е:

for (int i = 1; i <= n; i++) {
0
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Права си. Извинявам се за грешният код, който ти пратих. При copy-paste-ването нещо съм се объркал... Ще си оправя горния коментар както ми препоръча.

0
freelylost avatar freelylost 2 Точки

От добра душа или официално...?

Засега ще ги решавам сама, но благодаря за линка. :) Все пак ако не мога сама, няма смисъл да ходя на изпит...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.