Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

i_z_iliev avatar i_z_iliev 0 Точки

Problem 03. Jarvis

Здравейте, някой може ли да ми каже защо гърми на трети тест и какъв е той. Знам че решението не е оптимално, но това измислих. Дано някой може да помогне

това е условието: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/584#0

това е моето решение: https://pastebin.com/pVCgey9A

Моля някой дая помогне. Благодаря!

Тагове:
0
Programming Fundamentals
StanimirZ avatar StanimirZ 4 Точки

Както fbinnzhivko е посочил в примерите си типът на сумата от енергии  е long.

1
DESAN avatar DESAN 4 Точки

Тази задача има супер подвеждащо условие " When both of the components consume more energy than the one, which you try to add  remove the one, which is added first." Аз го разбирам така крак1(100 пауър)  ; крак2(200 пауър) идва нов крак3 който се получава от конзолата с (80 пауър ). Под 1,2,3 да се разбира реда на въвеждане. и трябва да останат крак 2 и крак 3. Накрая дали е така или не е така направена програмата няма значение, щото в джъдж това не се тества, правиш си лист за всеки вид орган и им се прави после един "кастинг" най-оптималния 1ви и 2ри(ако е крак, ръка, бъбрек) печелят другите не се ползват и джъдж дава 100 патрона. Отделно няма приоритет на това недостатъчното ток ли спъва работата или недостатъчното чаркове тоест и двете не се случват едновременно никогаш. тука яко лонг на всичко трябва а на батерията на робокоп ulong.

0
22/09/2018 22:30:14
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.