Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

windows 10 for MAC

Здравейте,

Моля за малко съдействие как да инсталирам Windows 10 64bit, на MAC.

Използвам MacBook Air Early 2015, в момента съм с High Sierra version 10.13.1

Спазвам всички стъпки но нещо не се получава , а чета по форума, че за Vijion studio и упражненията е по добре да си инсталирам Boot camp за да работя с двете операционни версии едновременно.

Какво правя в момента от страницата на  apple избирам какъв Windows искам да си инсталирам, проверих отговарям за Win 10 64bit, изтеглям файла директно на USB flash drive, след това стартирам boot camp assistant и започва инсталацията, след като избера от къде да стартирам файла, ми казва вашият компютър не отговаря за посочената версия. Какво мога да направя, да избера 32bit или да отида на 8-ца.

 

 

 

0
Programming Basics
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Би трябвало да имаш вгаден VirtualBox. Виж как става с него, ако искаш, виртуална машина, а не 2-ра но от опция. 

0
gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

проверих но нямам

0
gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

или нещо не правя както трябва

0
gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

инсталирах го но имам следното съобщение Kernel driver not installed(rc=-1908)

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

А какво е Vijion studio? 

0
gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

Имам в предвид visual studio

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

Разбрах, благодаря!

0
quaken avatar quaken 28 Точки

Препоръчвам виртуална машина от Parallax Desktop!
Платена програма е, но може да си я свалиш безплатно от интернет.
Цъкни тук за повече информация относно програмата.

Цъкни тук ако искаш да видиш как работи.

0
16/11/2017 16:27:04
gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

Здравей

Инсталирах програмата за МАС, но имам проблем със 7 упражнение, не мога да отворя приложението по указаният начин за да направя Графичната задача.

Нямам отметка по която да се получи същото както е показано на упражнението.

Може ли помощ? 7-ма задача.

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/18457/exercise-problem-descriptions-programming-basics-with-csharp-october-2017/open

0
AlucardDracula avatar AlucardDracula 416 Точки

мисля че с .net core все още не може да се прави windows form application (WFA).
Това е допълнителна задача + няма да се оцени от judge, просто е дадена като пример каквo можем да направим със .net технологиите както и задача 8.

През цялото време ще използвате конзолата в този курс, както и повечето останали, по-простата причина че junge не работи с други, така че не се притеснявай ако си направил задължителните задачи.

0
JolitaArnaudova avatar JolitaArnaudova 44 Точки

Здравей колега,

работя на Macbook Pro, също early 2015 версия. Бях с Windows 10 през bootcamp и не бих ти го препоръчала в никакъв случай. Появява се проблем с wireless drivera-a след определено време и е ужасно. Постоянно търсиш мрежа и не намираш. Единствено ако имаш LAN Adapter за Мас-а и се вържеш директно с кабела е окей. Но пък това също не е адекватен вариант, осен ако нямаш винаги къде да се вържеш с кабел. Търсих къде ли не фикс на проблема, но никой досега очевидно не е намерил адекватно решение. Също така е known issue в apple, но нямат намерение да го оправят. Просто не си заслужава цялата маневра.

Virtualization Software като Parallels единствено в pro версията си е за препоръчване, която е разработена специално за developers, защотот ти предоставя 128 GB vRAM. В базовия, най-евтин вараинт имаш 8 GB vRAM, което е нищо.

Препоръчвам ти да ползваш или Rider на  JetBrains или просто Visual Studio Community for Mac. И двете идета са супер, а Rider си има и вграден ReSharper.

Разбира се не могат да се сравнятат със стандартното Visual Studio, но са по-добрия вариант.

Казвам го от опит и искам да ти спестя мъки и загуба на време.

Поздрави!

0
16/11/2017 21:45:37
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

А защо толкова държите на Visual Studio?

0
JolitaArnaudova avatar JolitaArnaudova 44 Точки

Предполагам, че въпроса е до колегата? :D

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

Всъщност да :) 

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

А защо не ползвате  Xcode? 

0
gospod1978 avatar gospod1978 0 Точки

Здравейте ,

не държа на точната програма, но целият курс на обучение е по нея. Предполагам за начало ще е полесно да работя с нея.

Ще пробвам линка на колегата.

Благодаря

0
sun_seeker avatar sun_seeker 15 Точки

Аз я пробвах, беше доста тежка, бавно зареждаше и т.н. За това продължих на Xcode, поне си е епълски продукт и си лети на Мас-а. Дано имате по-добро впечетление от Visual studio-то. Успех ви. 

0
17/11/2017 10:56:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.