Профил
Loading...
+ Нов въпрос
vaskoleon avatar vaskoleon 22 Точки

C# Databases Advanced - Entity Relations - Задача 1

Здравейте, качвам зип файл за задача 1, но Judge системата ми връща "Възникнала е грешка по време на компилацията." на червен фон, като това е единственото нещо, което ми връща - даже не ми казва каква ми е грешката. Трябва да спомена също, че във Visual Studio 2017 програмата минава без никакви проблеми. Някой може ли да помогне? 

Ето ми го зип-файла: http://dox.bg/files/dw?a=6f31ed6466

Тагове:
0
C# DB Fundamentals
ambiorix avatar ambiorix 641 Точки
Best Answer

Не ползваш правилно конструктора(не му подаваш нищо, тоест не използваш точния overload) на базовия клас DbContext и затова Judge не може изобщо да започне да тества задачата ти. Трябва да е:

public StudentSystemContext(DbContextOptions options)
            : base(options)
        {
        }

Като оправиш това ще видиш другите грешки които мисля, че ще оправиш сам. Ако не успееш, пиши пак тук.

1
18/11/2017 17:24:30

Промених :base() на :base(options) и получих 75 точки. След това промених DateTime типа в Student на DateTime?, смених 'StudentCourses' в Student с 'CourseEnrollments', 'StudentCourses' в Course със 'StudentsEnrolled', смених имената им по същия начин в StudentSystemContext, и получих 100 точки. Благодаря!

0
h3rk0 avatar h3rk0 2 Точки

И аз имам същия проблем с 3та задача...

0
VasilValchanov avatar VasilValchanov 558 Точки

Така като гледам проекта е библиотека а тя нама как да се билдне.

1

Беше библиотека, но преди да го кача го промених на "Output Type: Console Application".

0

Прехвърлих всички файлове на нов проект, този път Console Application от самото начало, компилирах го, качих го, и ПАК ми вади същата грешка.

0
13/02/2018 17:26:18