Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

denitsadudinska avatar denitsadudinska 0 Точки

Triangle

Здравейте,

Може ли някой да ми помогне с тази задача?

1. Моето решение.-https://pastebin.com/BAjQEE1K

2. Условие.-https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/642#4

Благодаря!

Тагове:
0
Programming Basics
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки
Best Answer

Здрасти, 

в твоето решение има проблем при последния цикъл. Тогава вече  dashes < 0, и всичко "гърми". Трябва преди последния цикъл да  е така : 

dashes = (4 * n + 1) / 2 - 1;

и тогава минава на 100%.

Когато имаме проблем с дадена задача трбва да използваме дебъгера за да си намерим грешката. Още повече в твоя случай на самата конзола излиза ексепшън, и на кой ред е възникнал. Слагаш си един брейкпоинт на този ред и пускаш дебъгера. Това е начина. Доста често задачите не са на 100 % от първия път.

Поздрави!

 

1
19/11/2017 14:38:30
denitsadudinska avatar denitsadudinska 0 Точки

Благодаря! Видях, че ми дава negdtive count, но не разбрах защо.

С debuger-a все още не мога да се справя, защото не ми се стартира с f5, f10 също не работи като го стартирам ръчно.

Ще продължавам обаче да се мъча с него.

1
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки

Много е важно да "подкараш" дебъгера. С коя версия си на VS ? Какво точно прави като стартираш с F5?

0
denitsadudinska avatar denitsadudinska 0 Точки

Visual Studio Community 2017.  Проблемът е, че като го стартирам според мен нищо не прави. Но ще продължавам да опитвам и да чета по форумите за възможните причини.

0
19/11/2017 17:07:28
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.