Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bg2014 avatar bg2014 0 Точки

Определяне местоположение на телефон, GPS локация на телефон

Миналата година ми демонстрираха едно хакерско изобретение. Ползват го много сайтове и т.н.

Дори не знам как да се изразя. В сайтовете го наричат бисквитка или подобно. Ето какво представляваше:
Някаква програма написана (код), който се изпраща до определен телефон вмъкнат в снимка или друго съобщение. Този код/програма активира на заден план (скрито) GPS локацията на този телефон и така мога да определя местоположението на телефона.

И така - това нещо възможно ли е?
Може ли да се направи и възможно ли е да поръчам такава програма?

Извинете, че го пускам като тема, но не мога да попитам на ЛС.

Благодаря предварително! 
 

-4
Общи приказки
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Защо е нужно да е скрит в снимка?

Възнамеряваш да го изпращаш на хората без тяхно знание ли?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.