Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Merkanto avatar Merkanto 19 Точки

[Java] Задача с тесте карти

Някой може ли да помогне с решаването на тази задача? Може да се ползват само "if-else", цикли, както и числа. Не може да се ползват стрингове, масиви и т.н.

Дадено е наредено тесте карти.
Наредбата по тежест на карта е: 2,3,4,5,6,7,8,9,10, Вале, Дама, Поп, Асо.
Наредбата по цвят на картите е: спатия, каро, купа, пика.
Да се създаде програма, чрез която се въвежда N - число от интервала [1..51] и се извеждат въведения номер карта и останалите по-големи карти от тестето.
Пример: 47.
Изход: Поп купа, Поп пика, Асо спатия, Асо каро, Асо купа, Асо пика

Тагове:
0
Module: Java Advanced
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Изискването да не се ползват стрингове в решението е странно, като се има предвид, че очакват изхода да е текст...

Преди да се те изхейтили колегите, че не е редно тук да решаваме домашните от училище wink, ето ти едно решение без стрингове: линк

Оставям на теб да си го изтълкуваш и да си направиш изхода по условие (предполагам, ще трябва да печаташ текста char по char, както съм направил на редове 36 и 37), защото в моето решение при вход 47 изкарва това: K♥, K♤, A♣, A♦, A♥, A♤ 

 

Това е изхода при вход 1:

2♣, 2♦, 2♥, 2♤, 3♣, 3♦, 3♥, 3♤, 4♣, 4♦, 4♥, 4♤, 5♣, 5♦, 5♥, 5♤, 6♣, 6♦, 6♥, 6♤, 7♣, 7♦, 7♥, 7♤, 8♣, 8♦, 8♥, 8♤, 9♣, 9♦, 9♥, 9♤, 10♣, 10♦, 10♥, 10♤, J♣, J♦, J♥, J♤, D♣, D♦, D♥, D♤, K♣, K♦, K♥, K♤, A♣, A♦, A♥, A♤

0
27/11/2017 13:16:12
Merkanto avatar Merkanto 19 Точки

Държа да кажа, че отдавна съм преминал училище. И най-вероятно съм по-голям и от теб. wink

0
08/12/2017 12:16:29
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Ето едно решение и от мен: https://pastebin.com/kGybzXXM

Използвал съм switch case конструкция, защото в този случай мисля, че е по-пригледно от if - else. Ако трябва стриктно да се ползва if-else, лесно можеш да замениш нещата.

1
27/11/2017 13:31:31
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.