Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
TommyDigital avatar TommyDigital 0 Точки

Закупуване на лаптор Lenovo Legion Y520

Здравейте, имам следният въпрос:
Харесал съм си лаптоп Lenovo Legion Y520 (CPU: i7-7700 HQ; RAM:8GB DDR4; HDD: 1TB; Video: GeForce 1050 Ti 4gb) и искам да разбера дали ще ми бъде полезен за програмиране и гейминг, но най вече за програмиране. Разполагам с 1800лв.

Тагове:
0
Хардуер
MLDimitrov avatar MLDimitrov 9 Точки

А SSD ? За тези пари можеш да си земеш много яка машина с която да работиш като тази дето ти е предложил колегата (конфигурацията е за инженерни цели) и да ти останат пари за видео карта на настолния. Но явно и ти като мене обичаш да бичиш игрици. Това което си харесал ще ти върши работа, но лично мнение е да му докупиш ссд и ако можеш още 8 рам, като на ссд-то да си нахвърляш всички софтуер за програмиране. Но така сигурно ще надхвърлиш 1800-те..

Btw и аз така за 2-те неща, и аз да не харча много и сега... Predator G-5... 3 години лизинг :D Ама си заслужава. Лаптоп не се взима на всеки 6 месеца, така че мисли в перспектива.

0
inkarnasion avatar inkarnasion 127 Точки

Аз си купих този преди седмица и съм много доволен....

https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-700-17isk-80rv0093bm-16gb-250ssd-93527

0
27/11/2017 18:44:57
Curious avatar Curious 33 Точки

Аз разглеждам една идея по-downgrade-тия модел, случайно да си го пробвал с Линукс?

0
bringi avatar bringi 6 Точки

За такава сума може да се намери професионална машина DELL Precision 4800 с подобни параметри:

Дисплей: 15.6" FULL HD
Процесор: Intel Core i7, 4800MQ 2700Mhz 6MB 4 cores, 8 threads
RAM памет: 32GB DDR3
Хард диск: SSD 512 GB
Видео карта: NVIDIA Quadro K2100M

Оптично у-во    Slim DVD-RW
Интерфейси    USB 3.0,
Без операционна система
Camera WWAN HDMI eSATA DisplayPort
Батерия Статус    OK
Гаранция    12 месеца

Ако те интересува пиши ми на лично.