Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
Ex0HanZ avatar Ex0HanZ 14 Точки

Как да накараме компилирана задача да не примигва когато я пуснем

Към второто домашно в първата задача, мисля че накрая се иска да компилираме самата задача и да я направим като .exe. Е направих го но когато пусна самият файл конзолата просто примигва се едно пускаме кода със СТАРТ от VisualStudia, а не с Ctrl + F5. Мисля че трябва да се добави нещо но не съм сигурен. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ! 
Тагове:
0
Programming Basics
TeodorTodorov avatar TeodorTodorov 27 Точки

Ако си писал на c++ пишеш system("Pause");

q probvai ei toq red

Console.ReadLine() ;

ili ako nestane 

int a = int.Parse(Console.ReadLine);

0
TeodorTodorov avatar TeodorTodorov 27 Точки

Има и някакакъв вариант за system(Pause), ама е с някаква библиотека друго за което се сетих е Thread.Sleep(400);  слагаш го накрая като числото което подаваш на конструктора са милисекунди и това спира твоята програма. За да използваш Sleep ти трябва namespace System.Threading 

добави using System.Threading; при другите

0
StoilStoyanov avatar StoilStoyanov 9 Точки

Здрасти ExO,

Сложи накрая на кода Console.ReadLine() и ще ти спре докато не се натисне enter.

За мен не е изрично упоменато да си търсиш .exe в условието : )

1
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Да, но все пак ако правиш програма тя няма да се изпълнява във VS,  а ще се компилира в .ехе. 

А и е хубаво да споменеш на потребителя, че трябва да направи нещо с един райт лайн.

0
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Console.Write("Press any key to end.");

Console.ReadKey();

2
rodytooo avatar rodytooo 3 Точки
Здравей, проблема ти ако може да се нарече така се изразява в това, че нищо не и казва, че трябва да остане "Отворена". Програмата ти се стартира, извършва всичко което и е казано да свърши и накрая спира. Тъй като това е манго бърз процес се получава само едно премигване на екрана. Колегите са ти казали няколко начина да накараш програмата да застине след изпълнението на всички задачи в нея.Мисля, че въпроса защо е също толкова полезен като как:)
1
cvetomill avatar cvetomill 1 Точки

А може и просто да си стартираш .exe-то през командния ред. Това може да стане като изпишеш целия път до него или по-лесно през Windows Explorer -> кликаш Shift+десен бутон в/у Debug папката (последната, в която ти е .exe=то) и избереш "Open comand window here", отваря ти се командния ред с пътя до тази папка и съответно започваш да пишеш името на .exe файла натискаш tab, enter и си готов без добавяне на код в програмта.

п.п. това го има в лекцията на Наков

0