Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Задача 9: Metric Converter

Колеги, има нещо гнило в judge-a. Според условието се изисква резултатът да се плесне с 8 цифри след десетичната запетая. Една от проверките в judge-a насочва, че се очаква да ползваме Math.Round() (не харесва не-значести 0-ли). Но една от другите проверки очаква 10 (а не 8) значести цифри. Зациклил съм на 39/100. Някой да се сблъсква със същия проблем?

Тагове:
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Не успях да намеря условието, но ако различните тестове очакват различен брой цифри след запетаята можеш да пробваш въобще без закръгляне или с Math.Round на максималната бройка. 

0
viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Проблемът май е по-скоро в judge. Иначе ето го условието е тука, точка 10 https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/19844/exercise-problem-descriptions-conditions-fundamentals-of-programming-with-csharp/open 

Изрично се казва, че трябва да е с 8 значести цифри креният резултат, направен с Math.Round (без незначести 0-ли), но ми гърми на едно място, че очаква 10 значести цифри... Точно тази проверка я промених на 10, скочих от 37 на 39 точки. Но явно има и други скрити проверки, които няма как да ги видя.

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Не се отваря линка като не съм записан в курса, пусни го условието в pastebin примерно и ще видя какво се случва.

0
viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Оказа се, че действително е имало бъг в judge-a. Сега го оправиха и всичко е на 6 :)
Мерси за готовността да помогнеш!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.