Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

i5kow avatar i5kow 1 Точки

Съвет и помощ как да успеем?

Здравейте,

бих искал да чуя вашето мнение и съвети, а може и историята на някой от Вас ако е бил в подобна ситуация.

На 29 години съм и искам да започна да се занимавам с програмиране като съм малко объркан - чудя се от къде да започна. C# или Java или Front-End. Сякаш ме влече повече Front-End, но съм чел доста в интернет, че трябва да се знае добре поне един ООП език. Та мисълта ми е с какво да започна - да се хвърля веднага на JavaScript или да започна с C# или Java?

Също така в момента работя на пълен работен ден по 8 часа, а понякога и карам overtime и отиват към 9 - 10 часа на ден, но не е всеки ден това. Общо взето колко време трябва да отделям на ден за да успея като по принцип докато се прибера у нас и си свърша някои задължения става 8-9 часа, а всяка сутрин ставам в 6:30 за работа... Просто се чудя възможно ли е да успея и дали някой е успявал докато работи на пълен работен ден. 

Моля дайте съвет за ресурси за учене и от къде да започна. И късно ли е на тези години да започна да се обучавам?
Благодаря!

2
Общи приказки
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Влече те front-end и имаш ограничено време за учене - JavaScript. Дава ти и frond-end и back-end.

Отностно OOП - JS отново се вписва тук.

Определено е постижимо, ако проявяваш интерес. 1-2 часа след работа ти стигат за някоя лекция, упражнение и т.н.

0
Lyubozar avatar Lyubozar 47 Точки

Никога не е късно да започнеш, не се колебай а давай напред. И аз работя на 8 часа в друга сфера, женен съм с две деца и въпреки това намирам време. Важното е да ти харесва и да те влече, другото само ще дойде. Успех!

5
MartinYanchev99 avatar MartinYanchev99 2 Точки

Според мен колкото и да отделяш пак е нещо. Важно е да откриеш това , което наистина ти доставя удоволствие. Относно езиците не мисля ,че значение от кой ще започнеш. Но щом те влече повече Front-end ,то JS е перфектен за теб.Просто бъди сигурен ,че програмирането е твоето нещо и не спирай. Успех ти желая , братле и попътен вятър !

0
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

Аз не мисля, че ще се получи. Поне не мисля, че ще успяваш да изкарваш отлични оценки. И аз започнах да работя и уча, но се наложи да мина на 4 часа, за да се отдам на СофтУни. Време си трябва доста!

0
magix avatar magix 10 Точки

Не слушай хората които ти казват, че не можеш да успееш.Има ли желание има и начин.Има достатъчно доказателства за хора които са в твоето положение и успяват.Важното е да се трудиш, да не се отказваш и да не слушаш хорските приказки за това кое можеш и не можеш.Всичко си зависи единствено от теб и от това колко си мотивиран.Ако наистина ти харесва направо го започвай и не се замисляй.Успех !

2
Bebrevski avatar Bebrevski 17 Точки

Привет,

Ще ти споделя и моя опит. По същия начин като теб съм на 28 години, пълен работен ден, понякога се налага оувъртайм + някоя друга събота. До момента съм минал 2 изпита с максимален брой точки. Всичко е възможно, НО след работа вечерта ми отива за кодене. Хубаво е да почнеш да учиш пред преподавания материал, поне преднина от 2 седмици. Също така препоръчвам или Java или С#. Хвърляй се без да му мислиш и успех!

 

Попита и от къде да започнеш. Хващаш Basics - Java или C#, пускаш лекциите, слушаш, правиш и решаваш яко задачи. Ето примерен курс с отворени лекции -> https://softuni.bg/trainings/1770/programming-basics-with-csharp-october-2017/internal#lesson-6850

2
15/12/2017 16:49:16
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

За всеки е различно, по-добре опитай, отколкото да съжаляваш че си пропуснал възможност.

1
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

Хубаво е да се надъхва така, и аз го подкрепям, но с 2-3 часа на ден (уморен след работа) работата не става. Трябва си повече, а в Събота и неделя по минимум 8 - 9 часа, и това за минимум година. Ще трябва да работиш и по твой си проект, встрани от СофтУни. То до се напъне малко хубаво, но с месеците ще му писне от натоварването и може да се откаже. Има ли желание има и начин => намаля работата и приходите докато учи. И аз говоря от личен опит.

0
18/12/2017 15:39:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.