Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mpetrova_9 avatar mpetrova_9 2 Точки

skin binding problem

Здравейте, 

заседнах сериозно още в миналата лекция и не искам да изоставам. Моля за съдействие за решаване на следният проблем:

След закачане на костите към обектите, при тест  се движи /по-скоро разтяга/ обекта и до него. Мисля, че имам някакъв проблем с  interactive skin bind , но не намирам решение. Слагам  принтскрийн, за да видите точно за какво говоря

https://drive.google.com/file/d/1wrVAP68Q2KpkTruDqHsgsC6yxxNVPZzq/view?usp=sharing

п.с. за жалост не мога да сложа снимка, само линк за нея

благодаря

Тагове:
0
3D Animation
KriskoBobev avatar KriskoBobev 8 Точки

Здравей :)

Ако от снимката виждам правилно си ригнал героя с други настройки (настройки за човек), а на нас ни трябват настройки за робот, така че да не се получава такова изкривяване.

Ето ти линкче към настройките, които при мен сработиха или виж пак предишната лекция.

Дано да помогна и Успех! :)

https://drive.google.com/file/d/1AXXWaqAy3LFF6jAgfD3rmacamZhXpYlf/view?usp=sharing

0
mpetrova_9 avatar mpetrova_9 2 Точки

много благодаря за бързия отговор, довечера ще опитам, но сигурно това ми е проблема

благодаря ви отново

спорен ден!!!

0
mpetrova_9 avatar mpetrova_9 2 Точки

сега погеднах настройките, които сте ми пратили. Такива са и моите, явно не е това моя проблем....

0
NaumovKiril avatar NaumovKiril 2 Точки

Здрасти,

сигурна ли си , че опорната точка (pivot point) на костта и сферата са на еднаква позиция в пространството  или поне приблизително еднаква(скрийна с това разтегляне, ми е трудно да преценя)?

И аз имах подобен проблем(но не в толкова голям мащаб) със сферите на пръстите на ръката(скиннвам и веднага сферата си променя формата), преди да скинна, трябваше да изтрия историята им.

Ако пак не стане , може да пробваш да го направиш на ново и   ако отново  не стане .......

0
quadchamfer avatar quadchamfer 37 Точки

Здравей и от мен :) NaumovKiril е прав-изтрий си историята, freeze transformation-a също и нещо друго,което можеш да напрaвиш е да си set max influense на 1 за всеки случай,както и сложи отметка на maintain max influences, ako не си !

0
mpetrova_9 avatar mpetrova_9 2 Точки

Колеги, безкрайно благодаря за отзивчивостта ви. След N на брой опити, триене на историята и настройки - проблема е решен. Ключова настройка се оказа, това което quadchamfer препоръча -   set max influense на 1. Приложих всеки от съветите ви и нещата се оправиха. Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

Успех !!!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.