Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

E.TheProgrammer avatar E.TheProgrammer 3 Точки

Помощ при избор на лаптоп

Здравейте!

Бихте ли ми помогнали при избор на лаптоп. Главно машината ще я използвам за:
1. Програмиране
2. Обработване на снимки
3. Качване на обяви (в cars.bg / mobile.bg и др.)
4. Youtube
5. Обработване на клипове

Максималният ми бюджет е 2000 лева. Не изключвам варианта и втора ръка.
Благодаря предварително!

1
Хардуер 11/12/2017 18:34:41
dvdty avatar dvdty 497 Точки

5. Обработване на клипове

Какви клипове? Това ще е най-натоварващо (според клиповете) и трябва да се избере по него.

0
E.TheProgrammer avatar E.TheProgrammer 3 Точки

Нещо подобно на това - https://www.youtube.com/watch?v=qJV9774v9c4 .
Но това е на последно място. Най-важни са ми 1, 2, 3.

0
E.TheProgrammer avatar E.TheProgrammer 3 Точки

Изглежда стабилен. Притеснява ме само, че екрана не е матов. 

0
E.TheProgrammer avatar E.TheProgrammer 3 Точки

Какво ще кажете за този ?
+ още 8GB RAM
+ 240GB SSD , ще излезне около 1700 лева

 https://www.olx.bg/ad/17-3hp-elitebook-8770w-core-i7-full-hd-8gb-ram-320gb-hdd-quadro-3000m-ID7973l.html

Заслужава ли си?

0
simeon3000 avatar simeon3000 264 Точки

Да, ако се занимаваш с CAD/CAM design и не те бърка теглото от близо 4 кг. surprise

Разгледай моделите на Lenovo V310 серията, има с i3, i5 и i7 процесори, имат слот за допълнителна памет, m.2 слот за SSD, със или без външна видеокарта и FullHD матов екран

0
E.TheProgrammer avatar E.TheProgrammer 3 Точки

А този ?

Притеснява ме само, че екрана не е матов.

https://www.olx.bg/ad/lenovo-g780-garantsiya-16gb-256gb-ssd-ID7apSP.html#e193844097;promoted

Как ви се струва ?

 

0
12/12/2017 19:07:30
gogokotsev00 avatar gogokotsev00 32 Точки

Виж в сайта на Ardes.bg там има и втора ръка и нови много хубави ;)

0
melik avatar melik 285 Точки

Acer - с доста добра видео карта което означава, че ще подкарваш най-новите игри без проблем. Ако все пак няма да играеш игри, вземи лаптоп с по-слаба видео карта, по-мощен процесор, повечко рам и задължително ссд.

0
12/12/2017 21:51:21
simona_st avatar simona_st 38 Точки

По-удобно е да се работи на голям екран, затова ако теглото не е проблем да е поне  17''. И ергономична или геймърска мишка (пак с цел повишаване на продуктивността).

0
12/12/2017 22:03:42
bringi avatar bringi 6 Точки

Здравей,

По първите 3 точки всяка машина среден клас ще се справи прекрасно.

За т.4 и 5 нищо особено освен ако файловете ти не са над 500МБ, за което ще ти е нужна повече памет.
Препоръчвам да търсиш реновирани втора употреба от фирма, можеш да си доплатиш за гаранцията с +1г., машините са минали тест в сервиз, с обновени хардуерни компоненти, в пъти по-евтин спрямо нов, проверен произход и имаш възможност за съдействие при нужда.
HP и DELL са несравними при дълговременна употреба. Специално по отношение на цветовете при графична и видео обработка НР имат дисплеи DreamCollor за цветовете.
За 17'' резолюцията ти е добре да е 1980х1200, въпреки че машината си става доста тежка за пренасяне.
Гледай да има възможност за добавяне на памет. Задължително слагаш подходящо SSD (256ГБ, ако можеш 512) за основни неща (Операционна система, офис пакет, програмите които ще ползваш и Updates) и сменяш ДВД-то с HDD 1Т 7200rpm.
За SSD-та не си взимай най евтините, защото имат много малък живот.

Успех при покупката :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.